امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۱:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129059
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۳۱
تعداد بازدید: 183
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک محمد رجایی‌مقدم ظهر امروز در نشست تخصصی با سازمان‌های مردم نهاد استان مرکزی اظهار داشت: در حال ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک محمد رجایی‌مقدم ظهر امروز در نشست تخصصی با سازمان‌های مردم نهاد استان مرکزی اظهار داشت: در حال حاضر 93 کشور عضو سازمان ملل هستند و سازمان ملل بزرگ‌ترین سازمان بین‌المللی دنیا به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف اصلی سازمان ملل توسعه روابط بین‌الملل، ایجاد مرکزی برای هماهنگی اقدامات ملل و برقراری امنیت متقابل بین دولت‌ها‌ست.

معاون مرکز اطلاعات سازمان ملل در ایران با اشاره به بخش‌های مختلف این سازمان بیان کرد: یکی از این بخش‌ها، بخش شورای اجتماعی و اقتصادی است که 54 عضو داشته و ارتباط تنگاتنگی با ‌سازمان‌های مردم‌نهاد دارد.

رجایی‌مقدم ادامه داد: سازمان ملل دولت جهانی نیست، بلکه این دولت‌ها هستند که برای جهان تصمیم‌گیرنده هستند.

وی ایجاد صلح و امنیت و استقرار حقوق بشر و توسعه پایدار را از اهداف تشکیل سازمان ملل عنوان کرد و گفت: یکی از بخش‌های قابل توجه سازمان ملل در ایران کمیساریای عالی پناهندگی در ایران است که به ساماندهی امور پناهندگان ایرانی می‌پردازند.

معاون مرکز اطلاعات سازمان ملل در ایران اظهار کرد: مرکز اطلاعات و اخبار سازمان ملل با فعالیت در زمینه اشاعه اخبار و اطلاعات از دیگر بخش‌های این سازمان است.

رجایی‌مقدم ادامه داد: در حال حاضر 10 آژانس و کارگزاری تخصصی در زمینه مبارزه با ایدز فعالیت دارند، خوشبختانه مسئله ایدز در ایران حاد نشده، اما باید مراقب تغییر الگوی انتقال این بیماری بود.

وی صندوق حمایت از کودکان ملل متحد، سازمان توسعه صنعتی ملل، برنامه بهداشت جهانی غذا، سازمان جهانی بهداشت و دفتر کمک‌های انسان ‌دوستانه را از دیگر بخش‌های این سازمان عنوان کرد.

به گفته وی سازمان‌های مردم‌نهاد از سه طریق اداره اطلاعات همگانی سازمان ملل، شورای اقتصاد اجتماعی و کارگزاری تخصصی می‌توانند با سازمان ملل ارتباط و تعامل برقرار کنند.

انتهای پیام/87005/ش30/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها