امروز : یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - 2017 February 25
۰۱:۰۱
نمایشگاه رسانه دیجیتال
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129063
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۵۵
تعداد بازدید: 149
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از دورود، یعقوب بختیاری پنجشنبه شب در نشست ایمنی زلزله با تاکید بر لزوم حفظ آمادگی دستگاه‌های امدادی در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از دورود، یعقوب بختیاری پنجشنبه شب در نشست ایمنی زلزله با تاکید بر لزوم حفظ آمادگی دستگاه‌های امدادی در برابر بروز حوادث غیرمترقبه در شهرستان دورود، اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان دورود از جمله مناطق زلزله‌خیز کشور به حساب می‌آید، آموزش‌های لازم و فراگیر در مدارس از ضروریات است که باید همواره مدنظر مسئولان آموزش و پرورش و دستگاه‌های امدادی قرار گیرد.

وی ادامه داد: به همین منظور لازم است سناریوی ایمنی زلزله در کلیه مدارس سطح شهرستان توسط آموزش و پرورش با همکاری هلال احمر برای دانش‌آموزان تشریح و نکات ایمنی لازم جهت مقابله با حوادثی مثل زلزله آموزش داده شود.

معاون فرماندار شهرستان دورود در ادامه خبر از برگزاری مانور زلزله در مدارس شهرستان دورود خبر داد و یادآور شد: به همین منظور مانور ایمنی زلزله همزمان با مدارس کشور در مدرسه استعدادهای درخشان شهرستان دورود برگزار می‌شود که در این مانور جمعیت هلال احمر، آموزش و پرورش، آتش‌نشانی، اورژانس 115 همکاری دارند.

وی هدف از برگزاری مانور ایمنی زلزله را کاهش خسارات جانی و مالی دانست و تصریح کرد: با ارتقای فرهنگ ایمنی و مقابله‌سازی و ارتقای مهارت‌های فردی و جمعی برای دانش‌آموزان می‌توان بخشی از صدمات وارد شده در زمان وقوع حوادث را کاهش داد.

بختیاری خاطرنشان کرد: واکنش سریع و صحیح در برابر زلزله و استفاده کاربردی و علمی از آموخته‌های نظری دانش‌آموزان در این مانور مد نظر قرار دارد.
انتهای پیام/2304/گ۲۰

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار