امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۱:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129068
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۸
تعداد بازدید: 165
احمد دنیامالی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره حضور مهدی هاشمی در انتخابات تیراندازی گفت: ما در قانون بحث ...

احمد دنیامالی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره حضور مهدی هاشمی در انتخابات تیراندازی گفت: ما در قانون بحث دو‌شغله‌ها را داریم، اما موضوع اینجاست که نمایندگی مجلس و عضویت در شورای شهر شغل محسوب نمی‌شود. درباره مهدی هاشمی هم انتخاباتش خلاف قانون نبوده، بلکه این خلاف در مورد دیگرانی بوده که اجازه حضور در انتخابات را نداشتند. وقتی من را تحت فشار قرار دادند که از فدراسیون استفعا دهم اینها غیرقانونی است.

* قانونی که می‌گوید ما نمی‌توانیم در انتخابات فدراسیون‌ها باشیم نشان دهند

وی ادامه داد: ناطق همزمان هم نماینده مجلس بود و هم رئیس فدراسیون بوکس، اگر منعی داشت چطور در این مدت فعالیت کرد؟ ترکان وزیر نفت بود و رئیس فدراسیون کشتی شد، نورعلی معاون وزیر بود و رئیس فدراسیون دوومیدانی شد، اما حالا بحث‌هایی مطرح می‌شود که نشان می‌دهد برخی‌ها به دنبال منافع شخصی هستند. اگر حالا چنین قانونی تصویب شده که ما نمی‌توانیم در انتخابات فدراسیون‌ها شرکت کنیم نشان دهند.

دنیامالی افزود: اگر می‌گویند عضویت در شورای شهر و نمایندگی مجلس شغل است، اشکالی ندارد آن را به صورت قانونی اعلام کنند. موضوع اینجاست که وزارت ورزش درباره برخی از فدراسیون‌ها در این باره تندروی کرد این نشان می‌دهد اطلاعات وزیر کافی نیست و بعضی دوستان نیز علاقمند نیستند افرادی که سرشان به تنشان می‌ارزد در کار باشند. اینها فکر می‌کنند افرادی که در وزارت کشور هستند از قانون اطلاعی ندارند و فقط وزارت ورزش می‌داند؟

* سازمان بازرسی مرجع قانون‌گذاری نیست

وی با بیان اینکه سازمان بازرسی مرجع قانونگذاری و تفسیر آن نیست، تصریح کرد: سازمان بازرسی مرجع اینکه چه کسی در انتخابات شرکت کند یا نکند نیست، آنها باید ببینند اگر خلافی در انتخابات رخ داده آن را گزارش کنند. شما اگر با سازمان بازرسی هم صحبت کنید آنها می‌گویند که وزارت ورزش به دنبال این ممنوعیت‌هاست.

عضو شورای شهر تهران درباره اینکه تعداد زیادی از مردم در سراسر کشور در شورای شهر عضویت دارند و به کار دیگری هم مشغول هستند، عنوان کرد: اگر یکی از اعضای شورای شهر، معلم هم باشد و هفته‌ای دو ساعت برای ارائه گزارش از وضعیت شهر خود در جلسه شرکت کند، این شغل نیست. شوراها و فدراسیون‌ها NGO هستند.

* زمان عضویت در شورای شهر از ما نخواستند از شغل دیگرمان استعفا دهیم

عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی قایقرانی با بیان اینکه مجلس هم در این مورد شفاف‌سازی نداشته، گفت: مجلس باید شفاف‌سازی کند تا تکلیف آدم‌ها مشخص شود. از طرفی زمان عضویت در شورای شهر از افراد نمی‌پرسند شغل دیگری دارید یا خیر و یا اینکه هنگامی که عضو شورا شدید باید از شغل دیگرتان استعفا دهید. هیچ قانونی در این باره وجود ندارد.

دنیامالی همچنین به رویه چندگانه وزارت ورزش درباره انتخابات فدراسیون‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: وزارت درباره فدراسیون‌ها عملکردی متفاوت داشت. دوستان درباره فدراسیون‌های مختلف چندگانه عمل کردند. برای یک فدراسیون سرپرست می‌گذارند و برای فدراسیونی دیگر این کار را انجام نمی‌دهند.
انتهای پیام/خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها