امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۳:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129078
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۴۸
تعداد بازدید: 170
هوشنگ فلاحتیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص هماهنگی‌های وزارت نفت و نیرو برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ...

هوشنگ فلاحتیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در خصوص هماهنگی‌های وزارت نفت و نیرو برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و تولید برق از گازهای همراه نفت (گازهای فلر)، گفت: وزارت نیرو برق تولیدی بخش خصوصی را چه با گاز طبیعی و چه با گاز‌های فلر (گاز همراه نفت) خریداری می‌کند و اعلام آمادگی کرده است که آن را به شکل تضمینی خریداری کند.

وی افزود: در حال حاضر گازی که تحویل نیروگاه‌ها می‌دهند، 70 تا 80 تومان و یا هر قیمتی که وجود دارد محاسبه می‌شود، وزارت نفت از طریق شرکت ملی نفت ایران هر قیمتی هم روی گاز فلر بگذارد، طبیعتاً قیمت برق تولیدی آن استخراج می‌شود.

فلاحتیان خاطر نشان کرد: لذا وزارت نیرو آمادگی خود را اعلام می‌کند اگر بخش خصوصی تمایل داشته باشند سرمایه‌گذاری کرده و از گازهای فلر برای تولید برق کند استفاده کند، برق آنها را تضمینی خریدار باشد.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در خصوص تأمین سوخت نیروگاه‌ها در فصل زمستان نیز گفت: در این چند روز گذشته حدوداً روزانه 100 میلیون متر مکعب گاز به نیروگاه تحویل می‌شود.

وی افزود: اگر به همین ترتیب که تعهد شده است با حدود روزانه 100 میلیون متر مکعب و 400میلیون لیتر سوخت‌های مایع که ترکیبی از سوخت گازوئیل و مازوت است زمستان جاری را مدیریت و پشت سر خواهیم گذاشت.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار