امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129091
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۴۴
تعداد بازدید: 109
به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در سخنرانی پیش از خطبه‌

به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش در سخنرانی پیش از خطبه‌

های نمازجمعه امروز تهران،‌با اشاره به آخرین دستاوردها و اقدامات نیروی دریایی کشورمان، اظهارداشت: کشور ما در شمال و جنوب نزدیک به 3 هزار کیلومتر مرز دریایی دارد، سواحلی که به مکران معروف است مهمترین مرز دریایی کشور ما به حساب می آید.

وی ادامه داد: به فرموده رهبری معظم انقلاب، کشور ما یک کشور دریایی است و باید بتوانیم از منابع خودمان در دریا بهره کافی را ببریم.

وی تأکید کرد: دریا مهمترین منبع انرژی بوده و انرژی‌های فسیلی درون آن قرار دارد، دریا مهمترین منبع تأمین‌کننده مواد غذایی است که متأسفانه از آن بهره کافی نمی‌بریم و باید از منابع دریا استفاده کنیم.

سیاری با بیان اینکه بیشترین صادرات نفت ایران از راه دریا صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: آبادانی سواحل مکران،‌ایجاد کار و اشتغال، توسعه اشتغال و پیشرفت دریا‌محور کشور برای ما اهمیت دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با طرح این پرسش که آیا ما از امکانات دریا استفاده کرده‌ایم، گفت: خیر، اما علت آن چیست. در سال‌های قبل از انقلاب استعمار و استکبار ما را از دریا دور کردند تا از منابع خدادادی دریا استفاده نکنیم.

وی بر همین اساس افزود: امروز تدبیر رهبری بر این مبنا قرار گرفته است که می‌فرمایند منابع دریا برای ما راهبردی است و باید اقتدار دریایی داشته باشیم تا از دریا استفاده کنیم.

سیاری با اشاره به اینکه دو تدبیر اصلی در همین زمینه وجود دارد، بیان داشت: توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی از برنامه‌های ما است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در عین حال اضافه کرد: در بحث توسعه سواحل مکران اقدامات دولت در ایجاد زیرساخت‌هایی که باید در این سواحل ایجاد شود مهم است و وزارت بهداشت، نیرو،‌کشور و وزارتخانه‌های مرتبط در سواحل مکران نقش دارند.

وی با اشاره به اقدامات نیروی دریایی کشورمان در عرصه بین‌المللی اظهار داشت: نیروی دریایی این افتخار را دارد که در مرزهای جنوب شرقی کشور استقرار پیدا کرده است و به دنبال ایجاد آبادانی در منطقه است.

سیاری تصریح کرد: برای هر گونه بهره‌برداری در دریا باید بتوانیم امنیت داشته باشیم،‌هر گونه فعالیت اقتصادی زیر چتر امنیت است و این امنیت را نیروی دریایی باید تأمین کند.

سیاری با بیان اینکه مأموریت نیروی دریایی تا مدار 10 درجه شمالی گسترش پیدا کرده است،‌خاطرنشان کرد: امروز در آبهای آزاد نیروی دریایی اقتدار خود را به نمایش می‌گذارد.

وی ادامه داد: امروز سی و دومین ناوگروه در عرصه دریاهای کشور و آزاد حضور دارد و توانمندی کشور را به نمایش می‌گذارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش بر همین اساس تأکید کرد: یکی از مأموریت‌ها برقراری امنیت برای کشتی‌های نفتکش و تجاری است؛ دزدان دریایی در خلیج عدن تجارت را به خطر انداخته‌اند و اگر کشوری نتواند از نفتکش‌ها و کشتی‌های تجاری خود محافظت کند آسیب می‌بیند.

سیاری اضافه کرد: نیروی دریایی تاکنون 150 مورد درگیری شدید با دزدان دریایی داشته است و همچنین به 22 کشور کمک کرده و کشتی‌های آنان را اسکورت کرده است و توانسته اقتصاد کشور را حفظ کند.

وی تصریح کرد: امروز دریادلان نیروی دریایی در دریاهای آزاد مبارزه با ایران‌هراسی،‌خنثی کردن ترفندهای دشمن و نشان دادن صلح و دوستی را در دستور کار قرار دارند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش در پایان اظهار داشت: فرزندان شما ملت ایران اسلامی با حضور در دریاهای سرزمینی و آزاد و با توکل به خدا و پشتیبانی شما آمادگی دارند با هر گونه تهدید با بکارگیری آنچه در اختیار دارند برای حفظ منافع کشور مقابله کنند و اقتدار و سرافرازی نظام را به معرض نمایش بگذارند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها