امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129095
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۱۴
تعداد بازدید: 234
با توجه به تهدیداتی که در منطقه ما، خصوصا در حوزه خلیج فارس و مرزهای اطراف کشور وجود دارد، حضور نیروهای بسیج هشدار و زنگ خطری هست برای کشورهای ...

با توجه به تهدیداتی که در منطقه ما، خصوصا در حوزه خلیج فارس و مرزهای اطراف کشور وجود دارد، حضور نیروهای بسیج هشدار و زنگ خطری هست برای کشورهای منطقه که بسیج هنوز زنده است .

  •  با سلام و عرض ادب و ضمن تشکر از جنابعالی ، لطفا بفرمایید که گردهمایی گردانهای منتخب بسیج، امروز با چه هدفی برگزار گردید؟

بسم اله الرحمن الرحیم،  ضمن عرض سلام و ادب خدمت شما و همه ی بسیجیان عزیز، به ویژه بسیجیان ناحیه جماران.

این مراسم بمناسبت سالگرد تشکیل بسیج به فرمان بنیانگذار نظام مقدس جمهوی ایران حضرت امام خمینی (قدس سره)  که در سال 1358 صادر فرمودند برگزار گردید. بر همین اساس همه ساله ضمن گرامیداشت این ایام با شکوه عزیزان بسیجی با حضور حماسه آفرین خود اقتدار بسیج و بسیجیان را به رخ جهانیان می کشند .

  • با توجه به اینکه همه ساله این گردهمایی صورت می پذیرد ، چه میزان به اهداف مورد نظر دست یافته اید  ؟

با توجه به تهدیداتی که در منطقه ما، خصوصا در حوزه خلیج فارس و مرزهای اطراف کشور وجود دارد، حضور نیروهای بسیج هشدار و زنگ خطری هست برای کشورهای منطقه که بسیج هنوز زنده است و بعد از 35 سال که از عمر با برکت انقلاب می گذرد، بسیج گوش به فرمان ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) است و لذا این حرکت، اعلامی بود  برای کشورهای منطقه، بدخواهان و نااهلانی که خدای ناکرده، احیانا قصد شیطنت و هرگونه تعرضی داشته باشند.

باتوجه به حضور همیشه در صحنه بسیج،  دشمنان انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، حتی فکر اینکه نابخردانه و سخیفانه عمل کنند و قصد داشته باشند تا دست به  کار احمقانه ای بزنند دور از تصور است .

 

  • چشم اندازی که  جنابعالی در ناحیه ی جماران ترسیم فرمودید چه خواهد بود ؟ آیا برنامه های خاصی مد نظر جنابعالی می باشد ؟

بصیرت افزایی، معرفت دینی و قرآن و عترت از اهم موضوعات مورد نظر می باشد. با توجه به تهدیدات جنگ نرم بیشترین تلاش ما در بخش فرهنگی است.

همچنین قرآن و عترت از موضوعات اساسی ما هست که در همین زمینه، کانون فرهنگی ناحیه جماران اقدام به تربیت دینی و پرورش حدود یکصد و پنجاه نفر در بخش حفظ و قرائت قرآن کریم نموده است.

در بحث عترت، سه سال مستمر توفیق یافتیم تا واقعه تاریخی غدیر را بازسازی نماییم که بحمدالله مورد استقبال خوب مردم قرار گرفت .

و بر این عقیده هستیم با فعالیتهای فرهنگی مستمری که در سطح شمیرانات داشته ایم ؛ جهت بصیرت افزایی و معرفت دینی شهروندان تلاش کنیم .

از دیگر برنامه های این ناحیه برجسته نمودن نقش دانش آموزان، روحانیت، اصناف، بانوان و هنرمندان در دفاع مقدس بوده و یقینا همه ی آحاد مردم در دفاع مقدس نقش موثر داشته اند که به یاری شهدا بازتاب و نتیجه آن با برگزاری نمایش هایی همچون مردان آسمانی و نمایشگاههای با نوای کاروان در سالهای اخیرتوسط شهروندان تهرانی دیده شده است .

در دوران دفاع مقدس، تهدیدات غالبا از نوع جنگ سخت بود ولی در حال حاضر تهدید سختی را برای نظام مقدس جمهوری اسلام پیش بینی نمی کنیم. توطئه ها، اجیر کردن صدام و منافقین از جمله مواردی بود که قابل اشاره است و در نهایت به شکست ننگین دشمنان انجامید که پس از بررسی های طولانی و تشکیل اتاق فکرها و متحمل شدن هزینه های گزاف به این نتیجه رسیدند که انقلاب اسلامی، یک انقلاب فرهنگی بوده و بر همین اساس تهاجم فرهنگی را از طرق مختلف آغاز نمودند .

از جمله ی فعالیت های ضد فرهنگی آنها می توان به رسانه ها و ماهواره ها اشاره داشت  که هدفشان تضعیف معرفت دینی و بصیرتی جوانان این انقلاب بوده و هست .

با بررسی تاریخی و آسیب شناسی اجمالی می بینیم که هر کجا آسیب دیده ایم از عدم بصیرت و نگرش صحیح به موضوعات مختلف بوده و ما بعنوان بسیجیان و رزمندگان خط مقدم فرهنگی باید بدانیم دشمن بدنبال هدف قرار دادن ایمان جوانان ما است لذا همه تلاشها می بایستی در جهت روشنگری و بصیرت افزایی ، در سطوح مختلف رده های مقاومت و آحاد جامعه صورت پذیرد.

برچسب ها:
آخرین اخبار