امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129097
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۰۸
تعداد بازدید: 122
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، حمید میرزاده روز پنجشنبه در سفر به شهر مقدس قم با علما و مراجع تقلید در این شهر دیدار کرد و به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، حمید میرزاده روز پنجشنبه در سفر به شهر مقدس قم با علما و مراجع تقلید در این شهر دیدار کرد و به ارائه گزارشی از برنامه‌های خود پرداخت.

رئیس دانشگاه آزاد در این سفر و در یک روز کاری فشرده با آیت‌الله حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه، آیت‌الله نوری همدانی، آیت‌الله مکارم‌شیرازی، آیت‌الله وحیدخراسانی، آیت‌الله موسوی اردبیلی، آیت‌الله صافی گلپایگانی، آیت‌الله سبحانی، آیت‌الله هاشمی شاهرودی، آیت‌الله جوادی آملی و حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی دیدار کرد

لزوم حفظ دانشگاهیان از گزند شبهات

آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری صبح پنجشنبه در دیدار با رئیس و معاونین دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به زمان شکل‌گیری دانشگاه آزاد و نیاز کشور برای خیزش علمی در آن مقطع زمانی اظهار کرد: با راه‌اندازی دانشگاه آزاد فضای جدیدی برای علم‌آموزی در سطوح عالی در کشور فراهم شد و امروز شاهد شکل‌گیری شعبه‌هایی از دانشگاه آزاد در داخل و خارج کشور هستیم.

وی با اشاره به اینکه در دانشگاه‌های دنیا ورود به دانشگاه آسان بوده و فارغ‌التحصیل شدن از آن دشوار است، تصریح کرد: این مسئله در ایران اسلامی برعکس بوده و باید در این خصوص تجدیدنظر صورت گیرد.
 مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به اینکه تربیت مدیرانی با تحصیلات کامل و علمیت بالا مسئله‌ای بسیار ضروری برای کشور است، گفت: مسئله بومی‌گزینی در دانشگاه آزاد باید به صورت جدی دنبال شود تا شاهد گسست خانواده‌ها نباشیم.

وی با اشاره به اینکه برخی اوقات شهریه‌های دریافت شده برای تحصیلات عالیه سنخیتی ندارد، گفت: در شرایط حساس کنونی کشور که دشمنان توطئه‌های مختلفی را علیه ما طراحی می‌کنند باید به مسائل فرهنگی و اخلاقی در محیط‌های دانشگاهی توجه بیشتری شود.

حسینی بوشهری با اشاره به اینکه باید دانشگاهیان را از گزند سیل گسترده شبهات حفظ کرد، افزود: حوزه و دانشگاه دو بال در نظام اسلامی هستند و هر دو برای پیشرفت نیاز به یکدیگر دارند.

وی با اشاره به اینکه حوزه علمیه آماده همکاری با دانشگاه آزاد اسلامی است، تصریح کرد: در مسئله وحدت حوزه و دانشگاه باید شاهد شکل‌گیری وحدت در هدف باشیم تا تعالی و بالندگی کشور ایجاد شود و این مهم با دوری کردن از شعارزدگی محقق می‌شود.

حرکت پرشتاب در مسیر اسلامی شدن علوم انسانی با تعامل حوزه و دانشگاه

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی عماد هم در دیدار رئیس و معاونین دانشگاه آزاد اسلامی با آیت‌الله حسینی بوشهری، با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر تمایل جوانان برای حضور در تحصیلات تکمیلی فرصت خوبی را برای تحقیق و پژوهش فراهم کرده است، اظهار کرد: این فرصت بسیار مناسبی است که از ظرفیت جوانان کشور در زمینه‌های مختلف علمی بهره‌برداری شود و دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند از آن به بهترین نحو استفاده کند.

وی ادامه داد: یکی از علومی که امروز با گستردگی و پیچیدگی زیادی مواجه است علوم انسانی است که در این زمینه حوزه‌ علمیه و دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند فعالیت‌های مشترکی را در عرصه اسلامی سازی علوم انسانی انجام دهند که رسیدن به این مهم نیازمند تعامل، همکاری و حرکت بیشتر است.

معاون پژوهش حوزه‌های علمیه با تاکید بر اینکه علوم انسانی در کشور نقشی مهم و اثرگذار را به همراه دارد، خاطرنشان کرد: باید با تعامل مستمر و ارتباط تنگاتنگ بین حوزه و دانشگاه علوم انسانی را با سرعت بیشتری در مسیر اسلامی شدن هدایت کرده و علوم انسانی اسلامی را در کشور پررنگ کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین طه هاشمی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد در هشت حوزه کاری مشغول فعالیت است، گفت: مهم‌ترین مباحثی که در دانشگاه آزاد و معاونت فرهنگی دنبال می‌کنیم مباحث فرهنگی و دینی است.

وی با اشاره به ارتباط و تعامل خوب دانشگاه آزاد با حوزه‌های علمیه تصریح کرد: به دنبال این هستیم که همکاری دانشگاه آزاد با حوزه‌های علمیه به صورت دقیق‌تر دنبال شود.

معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه در حال حاضر به دنبال این هستیم که دانشجویان را به سوی مسائل فرهنگی سوق دهیم، تصریح کرد: 350 نفر از اساتید فرهنگی ما که از روحانیون هستند با دانشگاه آزاد همکاری دارند.

وی همچنین از در نظر گرفته شدن زنگ فرهنگی در دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: برای این بخش نیز برنامه‌ها و موضوعات قابل‌توجهی در نظر گرفته شده است.

فعالیت دانشگاه آزاد مایه خیر و برکت برای نظام اسلامی بوده است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی پس از دیدار با مدیر حوزه‌های علمیه با حضور در دفتر آیت‌الله حسین نوری‌همدانی با این مرجع تقلید دیدار کرد.

آیت‌الله نوری همدانی در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه توام بودن انقلاب اسلامی با ایمان و اخلاق سبب پیشرفت آن در عرصه‌های مختلف شده است، اظهار کرد: انقلاب اسلامی تاثیر گسترده‌ای بر جامعه جهانی داشته است و موجب شده که معادلات سیاسی جهان بر هم بخورد.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران احیاگر هویت اسلام است، تصریح کرد: دانشگاه‌ها به نوبه خود وظیفه دارند که در مسیر احیای اسلام ناب تلاش کنند.

این مرجع تقلید به توطئه‌های غرب علیه نظام اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: آنها به دنبال سکولاریزه کردن اسلام بودند در حالی که امام راحل اسلام ناب را احیاء و به جهان عرضه کرد.
 وی با اشاره به اینکه جنگ‌های صلیبی نیز اقدامی برای سکولاریزه کردن دین در جهان بود، تاکید کرد:‌ آنها علوم ریاضی، نجوم و هندسه و دیگر علوم را از ما گرفتند و پس از اینکه آن را تغییر دادند باز به ما برگرداندند.

آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی از سوی امام راحل، رهبر معظم انقلاب و آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: را‌ه‌اندازی این دانشگاه با نیتی پاک صورت گرفت و در طول این سال‌ها فعالیت دانشگاه آزاد مایه خیر و برکت برای نظام اسلامی بوده است و این دانشگاه در خارج از کشور و حتی نقاط دور دست ایران نیز به تربیت جوانان می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه امروز جوامع غربی به دلیل دوری از دین و اخلاق با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستند، تصریح کرد: باید دانشگاه‌ها مجد و عظمت دین را بیش از پیش زنده کنند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه باید بدانیم که انقلاب ما انقلاب انتظار ظهور منجی است، تصریح کرد: باید دانشگاه آزاد نماد توجه به هویت انقلاب اسلامی باشد.

اجتناب دانشگاه‌ها از سیاست‌زدگی

آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی نیز در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اهمیت دانشگاه‌ها در جامعه اظهار کرد: از آنجایی که بخش مهمی از جامعه را قشر دانشجو مدیریت می‌کند و سبب تاثیرگذاری بر سایر اقشار می‌شوند، دانشگاه‌ها اهمیت مهمی در جامعه دارند.

وی افزود: برای جامعه و دانشگاه‌ها مهم است که مدیران دارای تعهد علمی، اخلاقی و تربیتی باشند زیرا که این مدیران در رشد و تربیت جوانان و دانشجویان نقش مهمی را ایفا می‌کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به نفوذ دشمنان در دانشگاه‌ها گفت: دشمنان سعی دارند تا در دانشگاه‌ها نفوذ کرده و بر روی دانشجویان تاثیر بگذارند که اگر این امر محقق شود آسیب‌های جدی را در جامعه دانشگاهی شاهد خواهیم بود و پس از آن ممکن است این آسیب‌ها در کل جامعه سرایت پیدا کند.

وی تصریح کرد: دانشگاه‌ آزاد اسلامی نسبت به سایر دانشگاه‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا مردم و مسئولین فعالیت این دانشگاه‌ را زیر نظر گرفته‌اند و توقعات و انتظارات بیشتری از دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به سایر دانشگاه‌ها دارند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی باید نظارت مستمر بر فعالیت‌های این دانشگاه‌ داشته باشند، گفت: نظارت و بازرسی مستمر از دانشگاه‌ آزاد اسلامی سبب می‌شود تا مشکلی برای این دانشگاه پیش نیاید.
 


 

آیت‌الله مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها باید در راستای تولید و نشر علم فعالیت کنند و در این راستا می‌توان از اساتید و دانشجویان فرهیخته استفاده کرد و البته باید از سیاست‌زدگی دوری کنند.

این مرجع تقلید تصریح کرد: دانشجویان و اساتید دانشگاه‌ها باید در مسیر مصلحت و حل مشکلات جامعه گام بردارند زیرا در دانشگاه‌ها افراد با استعداد و نخبه تحصیل و تدریس می‌کنند که دولت می‌تواند از آنها استفاده کند.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به انتقاد برخی مسئولان از فعالیت دانشگاه‌های آزاد در شهرستان‌ها گفت: در برخی مواقع مسئولان از وضعیت دانشگاه‌های آزاد اسلامی در شهرستان‌ها انتقاد می‌کنند و معتقدند که از بدو تاسیس این دانشگاه وضعیت شهر تغییر پیدا کرده است.

وی بیان کرد: انتخاب افراد متعهد در سمت‌های مختلف دولتی سبب رشد و آبادانی کشور می‌شود زیرا این افراد وظیفه‌شناس هستند و در راستای خدمت به مردم و جامعه گام بر می‌دارند.

این مرجع تقلید با اشاره به شناسایی و شکوفا شدن استعداد دانشجویان گفت: برخی از جوانان دارای استعدادهای فوق‌العاده‌ای هستند که این استعداد‌ها ذخایر و سرمایه‌های کشور محسوب می‌شوند ولی متاسفانه به دلیل اینکه برخی از این جوانان از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند از ادامه تحصیل باز می‌مانند که باید به وضعیت این‌گونه افراد رسیدگی کرد.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی خاطرنشان کرد: در برخی از مواقع دانشگاه‌ها ترویج‌کننده فرهنگ غربی هستند و دلیل این امر فعالیت ماهرانه دشمنان در دانشگاه‌ها و در میان جوانان است که سعی در ترویج فرهنگ خود در میان جوانان ایرانی و به‌ویژه دانشجویان دارند.

وی با اشاره به اینکه انسان‌ها باید به دنبال علم بروند، گفت: علم در هر سرزمینی که باشد مردم موظف هستند که به دنبال آن بروند اما در برخی از مواقع در کنار علم‌آموزی فرهنگ نادرست کشورها نیز وارد کشور می‌شود که باید نسبت به این امر نظارت جدی‌تری صورت گیرد.

این مرجع تقلید تاکید کرد: مترجمان برای ترجمه کتاب‌ها باید وسواس بیشتری داشته باشند که متاسفانه در برخی از مواقع کتاب‌هایی که ترویج‌کننده فرهنگ نادرست در جامعه هستند منتشر می‌شود.

آیت‌الله مکارم‌شیرازی با اشاره به اینکه جوانان باید در زمینه مسائل اسلام آگاهی داشته باشند، گفت: مراسم‌های مذهبی باید به صورت مناسب برگزار شود تا جوانان از مسائل اسلام آشنایی و آگاهی پیدا کنند.

دانشگاه آزاد برکت جامعه اسلامی است

آیت‌الله سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به پیشرفت دانشگاه‌ها اظهار کرد: دانشگاه‌ آزاد اسلامی یکی از برکت‌های جامعه علمی ایران است که امیدواریم شاهد حرکت‌های فعالانه این دانشگاه باشیم.

وی افزود: آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در تاسیس این دانشگاه زحمات بسیاری را متحمل شد و بسیاری از فعالیت‌های این دانشگاه برعهده وی بود.

تخصیص اعتبار 50 میلیارد تومانی برای تکمیل بیمارستان 110 تختخوابی

جلسه هیئت امنای دانشگاه آزاد قم نیز عصر پنجشنبه با حضور حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و معاونان وی و مسئولان دانشگاه آزاد قم برگزار شد.

در این نشست مسئله احداث بیمارستان 110 تختخوابی دانشگاه آزاد قم مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در نهایت با تصمیم هیئت امنا و مسئولان دانشگاه آزاد قم مقرر شد که ظرف مدت سه سال 50میلیارد تومان برای تکمیل این بیمارستان اختصاص داده شود.

عملیات احداث بیمارستان دانشگاه آزاد قم که در زمینی به وسعت 13 هزار مترمربع در حال احداث است تاکنون 25 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

در این جلسه مقرر شد که 20 میلیارد تومان از این اعتبار به اقدامات عمرانی بیمارستان و 30 میلیارد تومان نیز به بخش خرید تجهیزات تخصیص یابد.

در این جلسه تشکیل پنج معاونت دانشگاه به تصویب رسید و حسابدار دانشگاه آزاد قم نیز معرفی شد.

لزوم اهتمام مسئولان دانشگاه آزاد به مسائل اخلاقی دانشجویان

حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه دیدارهای خود با علما و مراجع تقلید عصر پنجشنبه با آیت‌الله لطف‌الله صافی‌گلپایگانی دیدار کردند.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی در این دیدار با اشاره به فلسفه تشکیل دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: فلسفه اصلی راه‌اندازی این دانشگاه این بود که دانشجویان آن از نظر علمی و اخلاقی در مقایسه با دیگر دانشگاه‌ها سرآمد باشند.

وی با اشاره به اینکه هدف دیگر از تاسیس دانشگاه آزاد پر کردن خلا علمی و مذهبی که قبل از انقلاب در محیط دانشگاه وجود داشت، بود، اضافه کرد: کسانی که این دانشگاه را تاسیس کردند می‌خواستند که از نظر علمی نسبت به دیگر دانشگاه‌های کشور نمونه بوده و از نظر علمی از دانشگاه‌های دیگر کشورها عقب نمانیم و احتیاجی به دیگران نداشته باشیم.
 


 

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه اقتدار علمی و اخلاقی از نکات مورد تاکید است، تصریح کرد: انتظار این است که مسائل اخلاقی و مذهبی در این دانشگاه مد نظر مسئولان قرار گیرد و انتظاری نیز جز این نیست.

وی تصریح کرد: اگر کمبودهایی نیز وجود داشته باید با همت شما و همکارانتان برطرف شود و هرچه سریع‌تر به پیشرفت‌های علمی و دینی دست یابید.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی به مسئله انتخاب اساتید در محیط‌های دانشگاهی اشاره کرد و افزود: باید در انتخاب اساتید نهایت دقت نظر صورت گیرد و افرادی انتخاب شوند که از نظر علمی و عملی الگو باشند.

وی با اشاره به تحصیل یک میلیون دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: مسئولیت تربیت اخلاقی و علمی این دانشجویان بر عهده شماست و باید در این خصوص حساسیت‌های لازم را داشته باشید.

این مرجع تقلید اضافه کرد: همه اینها فرزندان امام عصر (عج) هستند و باید به گونه‌ای عمل کنید که امام عصر (عج)‌ از شما رضایت داشته باشند.

وی در پایان برای مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی موفقیت در امور را مسئلت کرد.

در ابتدای این دیدار نیز رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به ارائه گزارشی از برنامه‌های این دانشگاه پرداخت.

توسعه اسلامی و فرهنگی در دانشگاه آزاد همگام با پیشرفت علمی

حمید میرزاده در ادامه و پس از دیدار با آیت‌الله صافی به دیدار آیت‌الله جعفر سبحانی از مراجع عظام تقلید رفت؛ وی در این دیدار اظهار کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی، شاهد توسعه به نحوی هستیم که امروز بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان را تشکیل داده‌ایم.

وی افزود: در سراسر کشور در حدود 200 رشته از دوره کاردانی تا دکتری به پذیرش دانشجو مشغول هستیم و در حال حاضر، حدود 1.7 میلیون نفر دانشجو در دانشگاه آزاد تحصیل می‌کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از فعالیت 57 هزار استاد در دانشگاه آزاد خبر داد و گفت: 30 هزار نفر از این افراد اساتید تمام وقت هستند.

وی ادامه داد: 10 میلیون متر مربع فضای آموزش عالی بدون اتکا به بودجه دولتی و تنها بر پایه شهریه‌های دریافتی از دانشجویان دانشگاه آزاد ساخته شده است.

میرزاده با اشاره به تایید امام راحل برای تاسیس دانشگاه آزاد در سال 1361 گفت: بیشترین دانشجویان در تحصیلات تکمیلی امروز متعلق به دانشگاه آزاد هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به نقش این دانشگاه در توسعه اقتصادی و فرهنگی کشور تصریح کرد: در بسیاری از شهرهای ایران به دلیل وجود دانشگاه آزاد، شاهد آبادانی بیشتر بوده‌ایم.

وی بر ضرورت توسعه اسلامی و فرهنگی در دوره جدید مدیریت دانشگاه آزاد تاکید کرد و گفت: اساس دانشگاه بر اساس دین اسلام بوده و مراقبت می‌کنیم هم‌زمان با توسعه علمی، توسعه اسلامی و دینی را هم دنبال کنیم.

میرزاده با اشاره به طرح‌های گسترده علمی و فرهنگی در دست اجرا در دانشگاه آزاد بیان کرد: استفاده از رهنمودهای مراجع عظام تقلید در پیشبرد فعالیت‌های دانشگاه آزاد در دستور کار قرار دارد.

علوم انسانی ‌صد‌در‌صد اسلامی نیست‌

آیت‌الله جعفر سبحانی نیز در جمع رئیس و مدیران دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: امام صادق (ع) در روایتی می‌فرمایند کسانی که از زمان آگاه هستند هیچ‌گاه غافلگیر نخواهند شد.

وی افزود: زمان و مکان دارای اصطلاحات فلسفی و اجتماعی هستند؛ در فلسفه وقتی بحث از زمان می‌شود مقدار حرکت منظور است ولی در بیان اهل بیت (ع) زمان و مکان به منظور شرایط حاکم بر جامعه به‌کار می‌رود.

این مرجع تقلید با بیان اینکه تا پیش از پیروزی انقلاب، یکی از مشکلات ما کنکور و ورود به دانشگاه بود، خاطرنشان کرد: گرفتاری‌های زیادی در این زمینه وجود داشت زیرا تقاضا برای ورود به دانشگاه زیاد بود ولی مراکز آموزش عالی کمی داشتیم اما پس از انقلاب با تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی، بسیاری از این مشکلات حل شدند.
 وی ادامه داد: در زمان تشکیل دانشگاه آزاد اسلامی، مصاحبه‌ای داشتم و از این امر استقبال و تقدیر کردم زیرا گرفتاری بسیاری از متقاضیان ورود به دانشگاه حل می‌شد.

آیت‌الله سبحانی با اشاره به حل مشکل ورود به دانشگاه تا حد زیاد توسط دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: البته تذکراتی هم لازم است؛ نخست اینکه اگر شعبه‌های دانشگاه آزاد در هر شهری، بومی‌های آن مناطق را بپذیرند هم هزینه کمتری به دانشجویان تحمیل می‌شود و هم فرهنگ آن شهر صدمه نمی‌بیند.

استاد حوزه علمیه قم عنوان کرد: گاهی تداخل فرهنگی موجب تنش‌هایی می‌شود که پذیرش بومی می‌تواند از این امر جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه علوم انسانی در ایران هنوز پیشرفت لازم را از نظر محتوا نداشته است گفت: هنوز علوم انسانی ما به صورت صد در صد اسلامی نیستند؛ فرضیه‌های غربی‌ها نباید الگوی ما قرار گیرند و به تمام معنا از آنها پیروی کنیم.

این مرجع تقلید اضافه کرد: غربی‌ها نظریه‌های متعددی در مورد پیدایش دین دارند که نمی‌توان همه آنها را پذیرفت.

وی با تاکید بر اینکه باید به تدریج و با کمک حوزه‌های علمیه، علوم انسانی اسلامی در دانشگاه‌ها تدریس شوند گفت: مراد از اسلامی بودن علوم انسانی آن است که محتوا منطبق بر علوی وحیانی باشند.

آیت‌الله سبحانی با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید رشته‌هایی را تدریس کنند که مورد نیاز جامعه باشند، خاطرنشان کرد: اگر رشته‌هایی باشد که جامعه نسبت به آنها بی‌نیاز یا کم نیاز باشد وقت دانشجویان تلف می‌شود؛ باید با آینده‌نگری، سرمایه‌گذاری بر روی رشته‌هایی باشد که در نهایت، خروجی دانشگاه‌ها گرهی از جامعه باز کنند.

وی تصریح کرد: باید اساتیدی واقعا مومن به اسلام را انتخاب و به کار گرفت؛ در عین تشریح مسائل طبیعی، باید ارتباط آنها را با مبانی دینی و وحیانی حفظ و بیان کرد.

مدعیان دموکراسی‌ دستشان روی ماشه بمب اتم است

آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی نیز در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: شما باید واقعا اسلامی رفتار کنید زیرا پسوند اسلامی بر روی دانشگاهتان است و امام راحل هم آن را تایید کرده است.

وی افزود: باید بدانیم که صرف ساختن نمازخانه یا پسوند اسلامی بر سر دانشگاه، آن را اسلامی نمی‌کند دیگر اینکه اگر علم اسلامی باشد دانشگاه اسلامی خواهد شد.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه تفکیک جنسیتی نمی‌تواند به تنهایی دانشگاه‌ها را اسلامی کند، خاطرنشان کرد: اگر دانش اسلامی در دانشگاه‌ها تدریس شود آنگاه می‌توانیم به دانشگاه اسلامی هم دست یابیم.

وی ادامه داد: سئوال اینجاست که آیا علم دینی وجود دارد یا خیر؛ اگر صورت مسئله را خوب درک کنیم آنگاه می‌توانیم اصل موضوع را هم حل کنیم.

آیت‌الله جوادی‌آملی با تصریح به اینکه فیلسوفان باید صورت مسئله دینی بودن یا نبودن علم را مورد ارزیابی و تحلیل قرار دهند گفت: انکار خداوند توسط یک فیلسوف که وارد جهان‌بینی شده دو اشکال را ایجاد می‌کند یکی اینکه خودش راه الحاد را در پیش گرفته و دیگر اینکه دانش را غیردینی کرده است.
 


 

مفسر قرآن کریم خاطرنشان کرد: اگر فیلسوفی وجود خداوند را اثبات کند هم خودش راه نورانیت را پیموده و هم علم را الهی جلوه می‌دهد.

وی با بیان اینکه اگر فسلفه الهی کار خود را به درستی انجام دهد هر دانشمندی در رشته خودش در مورد بخشی از کار خداوند بحث خواهد کرد گفت: این معنا اگر برای دانشگاه‌ها تبیین شود فضای دانشگاه‌ها عطرآگین خواهد شد.

آیت‌الله جوادی آملی با تاکید بر ساماندهی دانشگاه‌ها در چارچوبی مناسب زیر نظر رهبری انقلاب خاطرنشان کرد: هیچ‌کاری نیست که در این دنیا وجود داشته باشد ولی مربوط به خداوند نباشد؛ اساتید دانشگاه‌ها نیز باید همین حقیقت را تبیین کنند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه پرچم سه رنگ نتوانست ایران را در دفاع مقدس نگاه دارد گفت: فرهنگ دینی و پرچم‌های «یا زهرا(س)» و «یا حسین(ع)» بود که انقلاب و ایران را حفظ کرد و به پیروزی رساند.

وی افزود: دو جنگ جهانی میلیون‌ها کشته بر جای گذاشتند و امروز کسانی شعار دموکراسی سر می‌دهند که از آدم‌کشی‌های گذشته خود خسته شده‌اند و حال هم دست‌هایشان روی ماشه بمب‌های اتمی است.

97 درصد دانشجویان کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد بومی هستند

به گزارش فارس، حمید میرزاده عصر پنجشنبه نیز در حاشیه دیدار با علما و مراجع تقلید در قم در جمع خبرنگاران با اشاره به تاکید مراجع تقلید مبنی بر لزوم پذیرش بومی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی اظهار کرد: کار دانشگاه آزاد، بومی‌سازی دانشجویان است.

وی افزود: تمام برنامه‌های دانشگاه آزاد در دوره‌های مختلف از کاردانی تا تحصیلات تکمیلی، در راستای پذیرش بومی دانشجویان است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در دوره‌های کاردانی و کارشناسی بالای 97 درصد دانشجویان بومی هستند، گفت: در کارشناسی ارشد و دکتری نیز امسال تعداد دانشجویان بومی به بالای 92 درصد رسیده است.

وی در مورد بیمارستان دانشگاه آزاد در قم خاطرنشان کرد: پیشرفت فیزیکی این پروژه در حال حاضر 27 درصد است.

میرزاده از تصمیم جدی دانشگاه آزاد مبنی بر تکمیل ساختمان این بیمارستان خبر داد و عنوان کرد: تجهیز بیمارستان در دستور کار قرار دارد و به همین منظور منابعی را در هیئت امنا به تصویب رسانده‌ایم که از طریق تبدیل به احسن اموال دانشگاه آزاد قم و کمک‌های سازمان مرکزی این کار صورت می‌گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: 50 میلیارد تومان برای ساخت این بیمارستان و تجهیز آن مورد نیاز است که این مبلغ، ظرف سه سال تامین می‌شود.

شایان ذکر است رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دیدارهای خصوصی با آیت‌الله وحید خراسانی و آیت الله هاشمی شاهرودی داشت و همچنین از حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده آیت‌الله سیستانی عیادت کرد.

انتهای پیام/2258/ک20/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها