امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۸:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129111
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از آمل، سردار خسرو عروج شامگاه پنجشنبه در یادواره شهدای پایگاه حضرت علی‌اصغر (ع) بلوار شیخ فضل‌الله نوری ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از آمل، سردار خسرو عروج شامگاه پنجشنبه در یادواره شهدای پایگاه حضرت علی‌اصغر (ع) بلوار شیخ فضل‌الله نوری در مسجد ثارالله (ع) آمل بیان داشت: جنگ تحمیلی ایران شباهت‌های زیادی با واقعه عاشورا و وقایع کربلا دارد.

وی تصریح کرد: ترکیب نیروهای اسلام همگانی است و خداوند سایه‌ای بر سر آن می‌گذارد که در این مسیر همدلی حاکم می‌شود.

عروج با اعلام اینکه در قوانین شرعی و فقهی آمده وقتی فردی از دنیا می‌رود عده‌ای که به او نزدیک هستند ارث برده ولی افرادی که از مرده دور هستند ارثی نمی‌برند، عنوان کرد: در عقل نظری هم آمده اگر کسی می‌خواهد ارث از دیگری ببرد باید با فرد قرابت داشته و نزدیک باشد.

وی اضافه کرد: اگر عده‌ای دست به ارث‌خواهی از دین می‌برند باید در راه و مسیر دین بوده تا بتوانند چنین ادعایی داشته باشند.

فرمانده دانشگاه تربیت افسری امام حسین (ع) با اشاره به واقعه کربلا و بیان اینکه در تشکر کفر نیز افراد ادعای دینداری داشتند، قاریان و حافظان قرآن بودند و با پیشانی پینه‌بسته فرزند پیغمبر خدا را می‌شناختند ولی دست به شهادت ایشان زدند، اذعان داشت: امام امت در این خصوص می‌فرمایند که باید ببینیم چه شده افرادی که خودشان را اهل ایمان می‌دانستند، دست به شهادت فرزندان اهل بیت (ع) و معصومان زدند.

عروج تصریح کرد: هم‌اکنون نیز می‌بینیم در کشورهای اطراف‌مان با نام دین خدا، با کلمه الله اکبر و ادعای قرآن و نماز افراد دست به هر کاری می‌زنند.

این مسئول با اعلام اینکه پس از واقعه عاشورا عده‌ای که در ظاهر اسیر بودند با خطبه‌های خود تمام مجلس عیش و نوش ظالمان را تبدیل به محفل عزا کردند، اذعان داشت: دشمن نیز در این حین متوجه شده تا اگر مانع از ادامه آنها نشود تمام تاج و تخت‌شان بر باد می‌رود.

عروج با اعلام اینکه امام امت پس از پیروزی انقلاب اسلامی یادآور شدند که جنگ ما به اتمام نرسیده بلکه جنگ بزرگی را آغاز کرده‌ایم، بیان کرد: ما نیز باید به عنوان سربازان این میدان خودمان را وارثان افتخارآفرینانی بدانیم که دست به کار عظیمی زدند و بنیانگذار کبیر انقلاب فرموده که اجر رزمندگان و شهدا را تنها خدا می‌داند.

وی با ابراز اینکه هم‌اکنون هم در مسیر جنگ با دشمنان هستیم، ادامه داد: دشمنان هم با اسلام ناب محمدی که امام راحل به ملت‌های آزادیخواه دنیا معرفی کرده به هیچ وجه نمی‌توانند کنار بیایند.

انتهای پیام/86012/گ30/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها