امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129120
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به یزد، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی شب گذشته پس از پایان سفر 2 روزه‌اش به ...

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به یزد، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی شب گذشته پس از پایان سفر 2 روزه‌اش به این استان در فروگاه این شهر در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: در مدتی که در استان یزد حضور داشتم از برخی پروژه‌ها بازدید داشته و جلساتی با روحانیون، طلاب و بسیجیان برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه در استان یزد حرکت خوبی در زمینه تولید وجود دارد،‌تصریح کرد: علاقمندی برای ادامه یافتن این مسیر موجود است و راه تحقق تولید فراهم کردن زمینه سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی به دیدار شب گذشته خود با صنعتگران اشاره کرد و گفت: در جلسه گذشته مباحثی پیرامون خصوصی‌سازی و حمایت از بخش خصوصی مطرح شد که این مباحث نکات مهمی بود و حتما باید به صورت جزئی به آن پرداخته شود.

لاریجانی اضافه کرد: اگر در مباحث اقتصادی نیاز به قانون‌گذاری وجود دارد در کمیسیون ویژه اصل 44 موضوع پیگیری شود؛ در کل می‌توانم بگویم سرمایه خوبی در استان یزد هست که می‌تواند به جریان قوی در تولید تبدیل شود.

وی مشکل آب را یکی از مشکلات جدی استان یزد برشمرد و اظهار داشت: می‌توان با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی آب را از خلیج فارس یا عمان شیرین کرده و به شهرها آورد تا حداقل از آن برای صنعت استفاده کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: راه‌های دیگری هم باید برای آب یزد اندیشیده شود، موضوع آب باید در دستور کار جدی قرار گیرد.

لاریجانی همچنین تصریح کرد: در این سفر برخی نکات فرهنگی نیز توسط علما مطرح شد که باید به فکر آنها بود.

لاریجانی همچنین با تمجید از نمایندگان استان یزد گفت:‌نمایندگان این استان در جلسات حضور داشته و نظرات خود را گفتند و اکنون مباحث را پیگیری خواهند کرد.

وی همچنین با بیان اینکه وفاق ملی درجات دارد اظهار داشت: ممکن است در زمینه‌هایی پیرامون مسائل مهم کشور اختلاف‌نظرهایی وجود داشته باشد اما بایستی توجه کرد در مجموع با مسائل بین‌المللی و داخلی مواجهیم که بهتر است برای ملت و کشور از حاشیه‌پردازی‌های دیگر پرهیز کنیم.

رئیس نهاد قانون‌گذاری اضافه کرد: این موضوعات (مباحث بین‌المللی و داخلی) به اندازه کافی گزنده هستند و نباید آنها را در داخل کشور افزایش داد؛ این مسیر (مذاکرات هسته‌‌ای) با تدبیر لازم به نقطه مثبتی خواهد رسید.

*تمدید مذاکرات برای پخته شدن بحث‌ها و کاهش اختلافات بود/ پیگیری معضل کم‌آبی

رئیس مجلس همچنین در دومین روز سفر خود به استان یزد پس از حضور در بیت مرحوم حجت‌الاسلام سیدجلال یحیی‌زاده نماینده فقید تفت و میبد در جمع خبرنگاران کم‌آبی را موضوعی مهم برای اغلب استان‌های کشور توصیف کرد و گفت: امروز استان‌هایی همچون خراسان، سمنان و قم هم مانند استان یزد با مشکل کم‌آبی مواجهند.

وی از انجام اقداماتی برای کاهش مشکل کم آبی استان‌ها خبر داد و اظهار داشت: یکی از راهکارهای مقابله با کم‌آبی انتقال آب از سایر کشورهاست که اقداماتی در این زمینه صورت گرفته است.

رئیس نهاد قانون‌گذاری کنترل و مهار آب‌ها را دیگر راهکار مقابله با معضل کم‌آبی دانست و تصریح کرد: برای این اقدام بودجه مناسبی گذاشته شده البته مهار آب به درد استان‌های مرکزی مانند یزد نمی‌خورد.

وی اضافه کرد:‌برای برخی استان‌های کشور هم بحث انتقال آب از دریا مطرح است که البته باید در ابتدا به این سوال پاسخ داد که چگونه می‌توان آب را شیرین کرد؟

رئیس مجلس شورای اسلامی مشکل کم آبی را محدود به کشور ما ندانست و گفت: مشکل آب در منطقه فقط به ما محدود نمی‌شود و کشورهای دیگر منطقه هم به دلیل تغییرات آب و هوا دچار خشکسالی شدند.

لاریجانی همچنین تأکید کرد که مشکل آب به صورت جدی از سوی مسئولان پیگیری می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین پیرامون نظر خود درباره تمدید مذاکرات اظهار داشت: در شرایط فعلی که در برخی مواضع مذاکرات احتیاج به بررسی بیشتر وجود داشت و یا موارد اختلافی درمیان بود عجله در تصمیم‌گیری معقول نبود.

وی ادامه داد:‌ (تمدید مذاکرات برای این صورت گرفت) زمان دهند تا بحث‌ها پخته شده و اختلافات کاهش یابد که از این رو تمدید مذاکرات درست بود.

*قدرشناس بزرگان باشیم/لزوم مسئولیت‌پذیری افراد

علی لاریجانی روز گذشته در دومین روز سفر به استان یزد با حضور در کنگره بزرگداشت شهید سیدرضا پاک‌نژاد نماینده دور اول مجلس، گفت: اگر زندگی انسان از سر مسئولیت‌پذیری باشد ممکن است فراز و فرود داشته باشد اما همراه با بهجت و لذت خواهد بود.

وی اضافه کرد: این بهجت معنوی است و از سر مسئولیت‌پذیری صورت می‌گیرد زیرا افراد مسئولیت‌پذیر دردمند بوده و با توجه به دردهایش گام برمی‌دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تربیت اسلامی دارای یک هدف‌گذاری مهم است که طبق آن انسان باید مسئولیت‌پذیر باشد، خاطرنشان کرد: انسان مسئولیت‌پذیر برای دردهایش گام برمی‌دارد و همین انسان را به درجات خاصی می‌رساند.

وی مسئولیت‌پذیری را دارای چند مؤلفه دانست و با بیان اینکه مسئولیت انسان نسبت به خدا اولین مؤلفه در این زمینه است، خاطرنشان کرد: مسئولیت انسان نسبت به مردم مؤلفه‌ای دیگر است که باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس نهاد قانون‌گذاری ادامه داد: در زمینه مسئولیت انسان نسبت به مردم کشورهای دیگر خوب عمل کرده‌اند و طوری افراد را تربیت کرده‌اند که افراد مسئولیت خود را در قبال دیگران بدانند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در کشور ما مسئولیت انسان نسبت به مردم به گونه‌ای دیگر تعریف شده و نگاه ما نسبت به کشورهای دیگر متفاوت است، خاطرنشان کرد: نگاه ما نسبت به والدین و فرزندان مانند دیگران نیست پس باید مسئولیت‌پذیری را آن طور که می‌خواهیم ترویج کنیم.

لاریجانی بخش بعدی سخنانش را به شهید سید رضا پاک‌نژاد اختصاص داد و گفت: این شهید والامقام حرکت در صراط مستقیم را در دستور کار داشت،‌ البته باید تأکید کنم نیاز نیست همواره افراد علامه حلی باشند برخی مواقع حتی یک کارگر هم می‌تواند مسئولیت را بشناسد و بر صراط مستقیم قرار گیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی به مقام والای شهیدان اشاره کرد و گفت: شهادت سعادت بزرگی است و به هر کس داده نمی‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی شهید پاک‌نژاد را از نظر زندگی بسیار ساده‌زیست توصیف کرد و دردمند بودن، مسئولیت‌شناسی و مردم‌داری را از دیگر ویژگی‌های این شهید برشمرد.

لاریجانی در پایان اظهاراتش با بیان اینکه باید قدرشناس بزرگان باشیم، به همگان توصیه کرد ابعاد زندگی بزرگان را شناخته و نسبت به قدرشناسی آنها حساس شوند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها