امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 23
۰۰:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129121
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 37
حسین زینلیان قائم‌مقام اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به ...

حسین زینلیان قائم‌مقام اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به انتخاب فرهادی به عنوان وزیر علوم، گفت: اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به عنوان یکی از تشکل‌ها و اتحادیه‌های قانونی ایران اسلامی، انتخاب محمد فرهادی را به عنوان وزیر علوم تبریک می‌گوید و برای وی آرزوی توفیق و سربلندی در خدمت به مردم و نظام را دارد.

وی با بیان اینکه امیدواریم وزیر علوم جدید بتواند این وزارتخانه را به جایگاه مناسب خود برساند، افزود: دانشگاه‌ها امروز نیازمند آرامش هستند. نیازمند فضایی که بتوان در آن بدون نگرانی به تولید علم پرداخت. وزیر علوم جدید باید یکی از برنامه‌هایش در راستای ایجاد آرامش برای پیشرفت علم در دانشگاه‌ها باشد.

این فعال دانشجویی با اشاره به حاشیه‌های وزارت علوم در دولت یازدهم، گفت: ان‌شاءالله فرهادی بر خلاف روند وزرا و سرپرست‌های سابق این وزارتخانه مسیر درستی را برای وزارت علوم مشخص کند، مسیری که بتواند دانشگاه‌ها را به آنچه نظام می‌خواهد، برساند.

زینلیان با بیان اینکه فتنه خط قرمز جنبش دانشجویی است، اضافه کرد: دوری از فتنه‌گران و عدم استفاده از آنها در وزارت علوم و دانشگاه چیزی است که جنبش دانشجویی از فرهادی می‌خواهد، دانشگاه نباید جولانگاه احزاب سیاسی شود و وزیر علوم جدید باید این موضوع را جدی بگیرد.

قائم‌مقام اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: تشکل‌های دانشجویی انقلابی می‌توانند بازوی قدرتمندی برای کمک به وزارت علوم باشند. امیدواریم وزیر علوم جدید در یک فضای تعاملی با تشکل‌ها و اتحادیه‌های قانونی دانشگاه‌ها گام بردارند.

زینلیان در ادامه به ابلاغ سیاست‌های کلی علم و فناوری از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت:‌ وزیر علوم جدید باید در راستای اجرای تمام بندهای این سیاست‌ها اقدام کند. اجرایی شدن سیاست‌های علم و فناوری می‌تواند وزیر علوم جدید را به موفقیت برساند.

وی در خاتمه با بیان اینکه فرهادی باید برای رفع دغدغه‌های رهبری، مجلس و دانشگاهیان گام بردارد، گفت:‌ ان‌شاءالله با حضور وزیر جدید شاهد تغییرات محسوسی در حوزه وزارت علوم و دانشگاه‌ها باشیم و فرهادی تیمی را با خود همراه کند که خط قرمزهایشان خط قرمزهای نظام باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها