امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۸:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129137
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 249
«احمد معظمی» کارگردان سریال «جاده چالوس» در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: ...

«احمد معظمی» کارگردان سریال «جاده چالوس» در گفت و گو با خبرنگار رادیو و تلویزیون پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: مجموعه هایی مثل & laquo;جاده چالوس» از جمله کارهایی هستند که از ابتدا به ساکن، هزینه بردار بوده و تهیه کننده در واقع ریسک بزرگی می کند که این دست کارهای نسبتا جاده ای و پرهزینه را می سازد. از همین جا لازم می دانم تا از آقای داوری تهیه کننده جاده چالوس تشکر ویژه ای داشته باشم. خاطرم هست یک بار در حین ساختن رستوران به مشکلی برخوردیم و رستوران خراب شد و یک بار دیگر ایشان با هزینه شخصی خود آن محوطه را ساختند.

معظمی اظهارداشت: خودتان می دانید که ساخت دکور رستوران آن هم در فضای خارج از تهران بودجه زیادی می خواهد، حال اینکه ما دو رستوران هم ساختیم،باید بگویم در طول یک ماه چیزی حدود 5 یا 6 بار باید به این مناطق می رفتیم و همه این رفت و آمدها نیز هزینه بردار بوده است.

کارگردان سریال «شاید برای شما هم اتفاق بیفتد» ادامه داد: در کل جاده چالوس از آن دسته سریال هایی است که حالت آپارتمانی ندارد و اغلب در جاده و برای نشان دادن فضای جاده ای از منطقه های زیبای چالوس و خجیر بهره گرفتیم. بعد از قسمت ششم بیننده از فضای شهری فاصله می گیرد و درگیر جاده و فضای بکر شمال خواهد شد. یکی از لوکیشن های ما در خجیر بود که یک ساعت با تهران فاصله داشت و نزدیک چالوس بود.

این کارگردان ادامه داد: اینطور نبوده که از ضبط هر سکانس به راحتی بگذریم و بگوییم در مونتاژ درستش می کنیم، بلکه نوع ساختار و شیوه جدیدی را برای سریال سازی در پیش گرفتیم و تمام صحنه های ما همانجا و هنگام تصویربرداری به صورت تمام و کمال ساخته می شد، نه اینکه منتظر معجزه ای در مونتاژ باشیم.

وی درباره اینکه از زمان پخش این سریال با توجه به ایام محرم رضایت دارد گفت: بله، تصمیم ما بر این بود تا بعد از دهه اول محرم پخش شود. من نام این کار را طنز نمی گذارم بلکه به این جنس کار به عبارتی شیرین می گویم. از طرفی شبکه تهران هم به خوبی از ما حمایت می کند و با دو بازپخش آنهم در ساعات مختلف روز باعث بیشتر دیده شدن این سریال شده است.

معظمی در ادامه گفت و گو با فارس تصریح کرد: من جزو کارگردان هایی هستم که خودم را تکرار نمی کنم و از کلیشه شدن فراری هستم. در این سریال هم از همان قسمت ابتدایی پیداست که سکانس شروع مان با تکنیک شروع و بعد به سمت فضای رئال می آید، بدین صورت ما به مخاطب فضای جدیدی را معرفی می کنیم و تمام تلاشم بر این بوده تا کارم شبیه کار دوستان دیگر نشود.

معظمی درباره شروع این سریال ادامه داد: قسمت ابتدایی هر مجموعه تلویزیونی شخصیت ها و خط قصه را معلوم کرد و ما خدا را شاکریم از این بابت که توانستیم در همان قسمت اول مخاطب را با خود همراه کنیم و در شخصیت پردازی ها یمان موفق باشیم.

او درمورد بازیگران این مجموعه بیان داشت: جاده چالوس سریال پر بازیگری است که برای انتخاب بازیگران مان کاندیدای بسیاری داشتیم، اما از همان اول که طرح فیلم نامه را خواندم با توجه به خصوصیات احمد زرین، بیژن امکانیان در ذهنم نقش بست چراکه به شدت به این نقش نزدیک است. باید بگویم او حساسیت بسیاری به انتخاب نقش هایش دارد. از طرفی من هم دوست داشتم تا بازیگری را برای این نقش انتخاب کنم که سبقه تلویزیونی زیادی نداشته باشد. در مورد فاطمه گودرزی نیز باید بگویم جنس بازی گرمی و صمیمی را می خواستم که ایشان هم بهترین گزینه برای ایفای نقش محبوبه بود.

کارگردان تله فیلم «ساعت به وقت صفر» ادامه داد: همانطور که از نام سریال پیداست بیننده توقع این را دارد که در این سریال جاده چالوس و لااقل چیزی که شبیه آن هست را ببیند. به همین خاطر ما یک رستوران در جاده چالوس و دیگری را در خجیر ساختیم که فضای بیرونی اش در تصویر به جاده چالوس راه دارد.

وی در پایان افزود: در همین مدت پیشنهادهای زیادی داشتم اما فعلا در حال فکر کردن هستم و از آنجایی که نمی خواهم به تکرار بیفتم، منتظر یک پیشنهاد خوب هستم.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها