امروز : سه شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۰:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129158
تاریخ انتشار: ۷ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۷:۱۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مراسم تشییع پیکر «عظیم جوانروح» مدیر فیلمبرداری فقید سینما و تلویزیون ایران صبح امروز جمعه 7 اذرماه با در ...

به گزارش خبرنگار سینمایی فارس، مراسم تشییع پیکر «عظیم جوانروح» مدیر فیلمبرداری فقید سینما و تلویزیون ایران صبح امروز جمعه 7 اذرماه با در یک هوای سرد پائیزی با حضور همکاران او به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار شد.

 

در ابتدای این مراسم پدرام اکبری به عنوان مستندساز و  فرخ مجیدی از هم دانشکده‌های عظیم جوانروح سخنانی را در وصف شخصیت این هنرمند فقید مطرح کردند.

 

در ادامه مراسم کیومرث پوراحمد  که در مجموعه‌های «قصه‌های مجید» و «سرنخ» با جونروح همکاری داشت در سخنانی گفت: تلخ‌تر از مرگ عظیم مرگ ماست که در کُنج عزلت خزیده‌ایم و از هم دلمرده شده‌ایم‌ و چشم سیاستمداران فرهنگ ستیز بالندگی فرهنگ را نمی‌تواند ببیند.همگی بیرون از زمان ایستاده‌ایم و هیچ کس با هیچ کس سخن نمی‌گوید و خاموشی است.

پوراحمد با اشاره به خلاقیت جوانروح گفت: او همیشه سر صحنه پر انرژی و همراه و همدل بود به هر حال نعمتی برای ما بود و از خاکسترش هم خلاقیت بلند می‌شود.عظیم دمت گرم به هر حال نعمتی برای ما بودی.

 

براساس این گزارش،در ادامه این مراسم حسن بشکوفه تهیه کننده سینما نیز با بغض درباره عظیم جوانروح گفت: صحبت کردن برایم سخت است احساس غریبی می‌کنم در این مدت از خودم پرسیدم چرا خانه سینما؟ و بعد به خودم گفتم خب ما خانه‌ای دیگر نداریم ما از تلویزیون بیرون افتادیم اما سینما و خانه سینما، خانه ماست.

وی ادامه داد:آن چیزی که در خصوص عظیم جوانروح می‌گویم به حرفه خودم بر می گردد یک زمانی تهیه‌کنندگی تعریفی داشت و تهیه کنندگی عاملی بود برای تعامل با هنرمندان و مخاطبان و مدیران اما برای مدیریت پشتوانه نیاز بود. یک تهیه کننده زمانی می‌تواند موفق باشد که پشتوانه‌ای پشت او باشد.

این تهیه‌کننده سینما و تلویزیون با اشاره به روحیه پردانه جوانروح در هنگام کار تصریح کرد: فیلمبرداران تلویزیون و سینما پشتوانه‌های اصلی تهیه کنندگان بودند و در این میان او از این هم فراتر بود، او پدری می‌کرد تیم را جمع می‌کرد و در این سه چهار کار بزرگی که انجام دادیم تنها کسی که می‌شد به او اتکا کرد، "عظیم" بود. او آنقدر حوصله داشت و هیچ چیز از چشمانش دور نبود.

عظیم جوانروح تیمش را همچون بچه‌هایش دوست داشت از اعضای تیمش به حدی حمایت می‌کرد که حتی بزرگترین اشتباهات یک فرد را در جمع نادیده می‌گرفت اما در خفا این اشتباه را به او گوشزد می‌کرد.نمی‌دانم آیا عظیم امروز آرام می‌گیرد؟

به گزارش فارس، در ادامه انوشیروان ارجمند که در مجموعه‌های «معصومیت از دست رفته» و «مختارنامه» چندین سال با مرحوم جوانروح همکاری کرده بود در بیان ویژگی‌های اخلاقی و حرفه‌ای این فیمبردار فقید سینما و تلویزیون گفت: جوانروح یار مهربان، رفیقی شفیق،‌ غم‌زدا‌، همدمی‌ نیکوصفت بود.زمانی که در سال 53 از تهران به مشهد منتقل شدم با عظیم چندین تله فیلم کار کردیم. وقتی همه اعضای تیم تلویزیون و تئاتر با هم جمع می‌شدیم واقعا این طور بود که جای عظیم خالی است و همه به دنبال او بودند. تا جمع را سازمان ببخشند. عظیم مثل زنجیری بود که همه را به هم وصل کرده بود.

این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به اینکه از طرف خانواده سینما و تلویزیون برای عرض تسلیت آمده اظهار داشت: من امروز تنها از جانب خودم برای تسلیت نیامده‌ام. شب گذشته با محمود فلاح(تهیه کننده مختارنامه) تلفنی صحبت می‌کردم که او با بغض و گریه به من گفت آیا فردا می‌روی؟ و من نیز گفتم بله. او گفت که من حالم خوب نیست و از جانب من به خانواده عظیم‌، خانواده سینما و تلویزیون تسلیت بگو.

ارجمند در ادامه با قرائت قطعه‌ای گفت: شاید این قطعه‌ای که من می‌خوانم در یادداشت‌های عظیم باشد، باور نمی‌کنم آدمی با آن انرژی در قالب بزرگ آنقدر نازک‌دل ‌،نازک بین و زیبایی شناس باشد. همکاری‌ام با عظیم در سریال «مختارنامه» و «معصومیت از دست رفته» برایم افتخار بود. به قول محمود فلاح: «عظیم اگر تو نبودی مختارنامه هم نبود».

براساس این گزارش، مراسم ترحیم عظیم جوانروح یکشنبه نهم آذر ماه ساعت20 الی 21:30 در مسجد جامع شهرک قدس برپا خواهد شد.

 

علیرضا رضاداد دبیر جشنواره فیلم فجر، سیدجواد هاشمی، حسام نواب صفوی،سید داود میرباقری،فرشته طائرپور، منوچهر شاهسواری،مسعود فروتن‌، حسن پورشیرازی ،حسین جعفریان‌، فرهاد ورهرام، مسعود کرامتی، فریبرز عرب‌نیا،گیتی معینی‌، تورج منصوری‌،‌ محمدرضا موینی‌،حسن فتحی‌،فرامرز روشنایی، فریبا کوثری‌،رضا توکلی، مهدی میامی‌،محمد آلادپوش،حسن زاهدی، ضیاء الدین دری‌، محمد داودی‌ و ... از جمله چهره‌ها و هنرمندان حاضر در این مراسم بودند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها