امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129203
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن قاضی‌زاده هاشمی در ادامه سخنرانی خود در پیش از خطبه نمازجمعه امروز تهران با ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن قاضی‌زاده هاشمی در ادامه سخنرانی خود در پیش از خطبه نمازجمعه امروز تهران با اشاره به بحث نوسازی و بازسازی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی به ویژه در شهرستان‌ها اظهار داشت: در حال حاضر 65 درصد کار پیشرفت داشته و ما امیدواریم که تا پایان سال بازسازی و نوسازی همه بیمارستان‌های کشور انجام شود.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات ما کمبود تخت‌های بیمارستانی و بیمارستان‌هایی ویژه سوانح سوختگی و بیماران روانی است و انتظار داریم با توجه به شرایط کشور و مشکلات اعتباری خیرین و بخش خصوصی به ما کمک کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور ادامه داد: اگر چه در حوزه بیمارستان‌های دولتی بهترین متخصصین و امکانات وجود دارد اما هنوز پذیرش و تجهیز نشده و ما به دلیل کمبود نیروی انسانی با شلوغی در بسیاری از بیمارستان‌ها مواجه هستیم.

هاشمی با اشاره به اینکه در بحث ارتقای ویزیت بیماران در سراسر کشور 7هزار پزشک متخصص کار ویزیت بیماران را انجام می‌دهند، گفت:‌در ساعات تعطیل نیز حدود 790 نفر اقدام به ویزیت بیماران می‌کنند.

وی در خصوص اورژانس‌های بین شهری گفت:‌ با کمک هوانیروز 15 پایگاه آمبولانس هوایی دایر شده که تعداد آنها در آینده به 45 پایگاه می‌رسد.

وزیر بهداشت، در خصوص حمایت از زایمان طبیعی گفت: ما با تقویت مراکز زایمان طبیعی شاهد کاهش عمل سزارین هستیم.

هاشمی با اشاره به اینکه مسئله جمعیت یکی از سیاست‌هایی است که مقام معظم رهبری بر آن تأکید کرده‌اند، گفت: بحث جمعیت یکی از مشکلات جدی آینده کشور است و سالمندی نیز از موضوعاتی است که ما در بحث درمان آن با مشکلات زیادی مواجه هستیم.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات ما کمبود خدمات درمانی در حاشیه شهرها بود. در حال حاضر 9 میلیون نفر ساکن حاشیه شهر هستند اما فاقد خدمات بهداشتی و درمانی. بنابراین در طرحی که وزارت بهداشت دارد قرار است تمامی این 9 میلیون نفر زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی قرار بگیرند و امیدواریم به زودی سیمای سلامت ایرانیان در حاشیه شهرها ترسیم شود.

هاشمی ادامه داد: جامعه پزشکی جامعه افتخار‌آفرین است و باید مورد توجه قرار گیرد. البته از این بابت متأسفم که گاهی پرستاران، پیراپزشکان و پزشکان از تریبون‌های مورد عتاب و سرزنش قرار می‌گیرند.

وی افزود: من ضمن تشکر از صدا و سیما به دلیل حمایت از طرح تحول در نظام سلامت تقاضا دارم به آن بخش‌هایی که جامعه پزشکی مورد کم‌لطفی قرار می‌گیرد توجه کنند چرا که بخشی از درمان، اعتماد بین پزشک و بیمار است و صلاح نیست که از تریبون‌ها اشکال چند نفر را فریاد بزنیم و اتهام بزنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه این سرزنش‌ها به مصلحت سلامت مردم نیست، گفت: ما نظارت خود را داریم اما از همه دلسوزان می‌خواهم که در این زمینه به ما کمک کنند تا لباس سیدی که نشانه باور اعتقاد قلبی همه عزیزان به خدمت و توجه و سلامتی مردم است آلوده نشود.

وی با تأکید بر اینکه در هیچ کجای دنیا وزارت بهداشت مسئول سلامتی کل مردم نیست، گفت: در همه جا 20 درصد وزارت بهداشت و 80 درصد سایر بخش‌ها به خصوص خود مردم مسئول سلامتی هستند. در حالی که ما می‌توانیم در بیماری‌های قلبی و عروقی 80درصد، سرطان 40 درصد و بیماری‌های ناشی از اضافه‌وزن و کم تحرکی 50درصد پیش‌گیری داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها