امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۰۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129206
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
سیدتقی نوربخش در نشست خبری که امروز در خصوص طرح ادغام منابع درمانی، صندوق‌های بیمه‌ای برگزار شد اظهار داشت: این طرح فردا یا پس‌فردا در صحن علنی مجلس ...

سیدتقی نوربخش در نشست خبری که امروز در خصوص طرح ادغام منابع درمانی، صندوق‌های بیمه‌ای برگزار شد اظهار داشت: این طرح فردا یا پس‌فردا در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود که این ادغام به سه دلیل دچار اشکال است.

وی ادامه داد: با توجه به تفاوت نرخ حق بیمه در صندوق‌های بیمه‌ای، تفاوت در ماخذ دریافت حق بیمه و تفاوت در مکانیزم‌های صندوق‌ها امکان ادغام منابع درمانی صندوق‌های تامین اجتماعی وجود ندارد.

نوربخش ادامه داد: در لایحه دولت نیز ادغام منابع درمانی صندوق‌های بیمه‌ای دیده نشده است و با قانون برنامه پنجم توسعه نیز مغایرت دارد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی  گفت: در تبصره ها و ماده 38 قانون برنامه پنجم توسعه نیز پیش‌بینی‌هایی برای سازمان تامین اجتماعی شده بود که ادغام منابع درمانی جزو این موارد نیست.

نوربخش خاطرنشان کرد: طرح ادغام منابع درمانی سازمان تامین اجتماعی با اصول حرفه‌ای بیمه‌ای نیز مغایرت دارد و در همین خصوص نیز فردا با نایب‌رئیس کمیسیون برنامه و بودجه رایزنی‌هایی صورت می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: منابع تامین اجتماعی حق‌الناس است و منابع سایر صندوق‌ها از بیت‌المال تامین می‌شود و از نمایندگان مجلس درخواست داریم به این طرح رای مثبت ندهند.

وی با تاکید براینکه دغدغه نمایندگان مجلس افزایش خدمات درمانی بهینه و یکسان است گفت: تا پایان آذر سطح تعهدات خدمات درمانی تامین اجتماعی یکسان می‌شود و دغدغه دوم نمایندگان نیز که متفاوت بودن دفترچه‌های بیمه است نیز در سازمان تامین اجتماعی و دبیرخانه شورای بیمه کارت هوشمند درمان یکسان برای بیمه شدگان این سازمان تهیه و به زودی اجرایی می‌شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی 39 میلیون و 800 هزار نفر بیمه شده تحت پوشش دارد که از شرکای اجتماعی سازمان تامین اجتماعی، جامعه کارگری و کارفرمایی است که آنها نیز با اجرای این طرح مخالف هستند.

نوربخش تاکید کرد: در برابر قانون مقابله نمی‌کنیم ولی این طرح با اصول بیمه‌ای و مکانیزم‌های صندوق‌های بیمه‌ای مغایرت دارد و چالش‌هایی را ایجاد می‌کند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: طرح ادغام درمان صندوق‌های بیمه‌ای صندوق‌ها را با چالش مواجه می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها