امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129215
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 165
نوذر شفیعی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ...

نوذر شفیعی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت:‌ همه دستگیری‌ها و سرکوب آزادیخواهان اسلامگرا در بحرین در چارچوب رفتارهای خفقان‌آمیز حاکمان بحرین رخ می‌دهد.

وی افزود: بحث تنها این نیست که جامعه‌ای از اهل تشیع که اکثریت را دارند این امر را برای آزادی‌های سیاسی خود هدایت می‌کنند بلکه رژیم آل خلیفه دموکراسی را سرکوب می‌کند زیرا نظام استبدادی در حال مقابله با تفکرات دموکراسی‌خواهی و عدالت‌خواهانه است.

شفیعی اظهار داشت: مقابله آل خلیفه با دموکراسی‌خواهی منجر به بازداشت و زندانی کردن عاملان اندیشه دموکراسی و سرکوب نظامی شده است. ضمن اینکه حمله به منازل رهبران و افراد سیاسی و همچنین دستگیری آنها بخشی از پروژه سرکوبگرایانه‌ای است که حکومت آل خلیفه در نظر گرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد:‌ دنیای امروز چون دنیای ارتباطات و اطلاعات است و آگاهی‌های عمومی افزایش پیدا کرده و هر کسی نسبت به حقوق سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و فردی خود اطلاعاتی را به دست آورده است، هیچ جریانی قائم به شخص نیست.

شفیعی گفت:‌ در خیلی از کشورها قبل از اینکه رهبری برای آزادیخواهی وجود داشته باشد بستر اجتماعی برای حرکت دموکراسی آن فراهم شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: مردم بحرین یاد گرفته‌اند که وجود حکومت استبدادی در قرن 21 معنایی ندارد. ضمن اینکه بحرینی‌ها نسبت به حقوق و آزادی‌های خودشان اطلاع یافتند و برای کسب این حقوق هم در حال تلاش هستند و ممکن است در این راه و جریان یک رهبر و یا چندین رهبر وجود داشته باشد ولی آن چه مهم است این است که بستر اجتماعی برای فعالیت‌های آزادیخواهانه فراهم است و همین بستر اجتماعی است که رهبران را به وجود آورده است.

شفیعی در انتها با بیان اینکه با دستگیری شیخ عیسی قاسم حرکت سیاسی و تلاش‌های عدالتخواهانه مردم بحرین متوقف نخواهد شد، اظهار داشت: دستگیری شیخ عیسی قاسم و حتی رفتارهای خشونت‌آمیز آل خلیفه می‌تواند مردم بحرین را در دستیابی به حقوق خودشان فعال‌تر و منسجم‌تر کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها