امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129217
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 129
«عقیل محفوظ »، یک پژوهشگر امور راهبردی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، ایران را قدرت ...

«عقیل محفوظ »، یک پژوهشگر امور راهبردی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، ایران را قدرت منطقه‌ ای در منطقه توصیف کرد و گفت: ایران نقطه ثقل امنیت در منطقه است و نقش مثبتی در بازسازی منطقه دارد.

محفوض نقش ایران را در کنترل تحولات سیاسی و راهبردی که منطقه با آن روبرو است، بزرگ توصیف کرد و گفت:از جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم که در راستای منافع منطقه به نقش تاثیرگذار خود ادامه بدهد.

کارشناس امور راهبردی سوریه تاکید کرد: عملکرد ایران در سه بعد متوازن آن را به قدرتی بازدارنده در سطح منطقه‌ای و بین المللی مبدل کرده است.

وی بعد نخست را بازوی رسانه‌ای ایران دانست و گفت: در مقایسه با رسانه‌های عربی و غربی، آگاهی بخشی رسانه‌های ایرانی متمایز است، ما در رسانه‌های ایرانی چیزهایی می‌شنویم و از مسائلی پشت پرده باخبر می‌شویم که در هیچ رسانه‌ای که رژیم‌های عربی و غربی آن را مدیریت می‌کنند، نیامده است و این علاوه بر رویکرد رسانه‌های عربی و غربی در تحریف واقعیت‌ها بخصوص در خصوص درگیری سال‌های اخیر در سوریه است.

کارشناس امور راهبردی سوریه عملکرد رسانه‌های مختلف در ایران و اطلاع‌رسانی آنها به چندین زبان زنده دنیا را نقطه نظر مثبت و مهم ایران در رساندن صدای حقیقت به گوش جهانیان دانست.

عقیل محفوظ بعد دوم موفقیت ایران در منطقه را با نقش مستقیم و میدانی ایران در مقابله با گروه‌های تروریستی مرتبط دانست و گفت: ایران با حمایت‌های خود از مقاومت در سوریه، لبنان و فلسطین در برابر تروریسم اقتدار خود را ثابت کرده است و در خصوص سوریه هم این ارتش دو کشور ایران و سوریه هستند که با تروریسم مبارزه می‌کنند.

پژوهشگر امور راهبردی در سوریه بعد سوم موفقیت ایران را توانمندی اطلاعاتی و فناآوری ایران دانست و گفت: ایران به رغم تحریم‌هایی که طی چند دهه اخیر با آن روبرو است، پیشرفت‌های خود را در زمینه اقتصادی به همه جهانیان نشان داده است.

محفوض در پایان گفت‌وگوی خود با خبرنگار فارس با اشاره به قدرت ایران در برقراری امنیت در منطقه گفت: غرب هرگز نمی تواند ایران را به زانو درآورد بخصوص که این کشور در مذاکرات اخیر با قدرت‌های بزرگ توانست به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یابد و این پیروزی برای ایران و ملت ایران است.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها