امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۷:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129218
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 114
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه تاکید کرد که پاریس از جدول زمانی دو ساله برای پایان ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه تاکید کرد که پاریس از جدول زمانی دو ساله برای پایان درگیری میان فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها حمایت کرد.

وی در ادامه سخنرانی خود در پارلمان این کشور تصریح کرد که در صورت شکست مذاکرات سازش، فرانسه به صورت یکجانبه فلسطین را بی درنگ به رسمیت می‌شناسد و پاریس برای این کار آماده است.
فابیوس با بیان اینکه با تصویب این مصوبه موضع فوری پاریس در قابل مسئله فلسطین تغییر نمی‌کند، اظهار داشت که فرانسه نمی‌تواند همیشگی بودن بحران و افتادن به دست تندروها را نادیده بگیرد. 
وزیر خارجه فرانسه همچنین با اشاره به لزوم برگزاری نشستی با حضور بازیگران منطقه‌ای، اتحادیه عرب، اتحادیه اروپا و قدرت‌های اصلی ابراز داشت که پاریس با شرکای خود برای تصویب قطعنامه‌ای در شورای امنیت سازمان ملل برای از سرگیری و به نتیجه رساندن مذاکرات در مدت دو سال شمورت خواهد کرد.
رویترز در گزارشی با اشاره به اینکه نشست امروز پارلمان فرانسه قانون الزام آوری نخواهد داشت تصریح کرد که این نشست پس از فشار احزاب سیاسی فرانسوی برای حضور فعال درباره مسئله فلسطین برگزار شد.
یک موسسه افکار سنجی به نام «IFOP» در فرانسه در نظرسنجی اعلام کرد که 63 درصد از فرانسوی‌ها از تشکیل دولت مستقل فلسطینی حمایت می‌کنند.
پس از آنکه برخی کشورها مانند سوئد رسما فلسطین را به عنوان کشور مستقل به رسمیت شناختند، اکنون فرانسه نیز قصد دارد این موضوع را بررسی کند و نمایندگان را دعوت خواهد کرد که در رأی‌گیری برای به رسمیت شناخته شدن فلسطین، تصمیم بگیرند.

بر اساس این طرح که با 274 رأی مثبت در برابر تنها 12 رأی مخالف به تصویب رسید، پارلمان انگلیس از دولت ائتلافی این کشور می‌خواهد تا فلسطین را به عنوان یک دولت مستقل به رسمیت بشناسد. این مصوبه الزام‌آور نیست و تغییری در سیاست دولت انگلیس مبنی بر منوط کردن به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین به موفقیت مذاکرات سازش، تغییری ایجاد نمی‌کند.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها