امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129229
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، گروهی از شبه‎نظامیان طالبان حوالی ساعت 10 شب گذشته به پایگاه «شورآبک» ولایت هلمند در ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، گروهی از شبه‎نظامیان طالبان حوالی ساعت 10 شب گذشته به پایگاه «شورآبک» ولایت هلمند در جنوب افغانستان حمله کردند.

مقام‎های امنیتی افغان تاکنون در این خصوص اظهار نظری نکرده‎اند، اما «غلام فاروق» معاون تیپ 215 میوند اعلام کرده است که درگیری میان نیروهای افغان و طالبان تاکنون جریان دارد.

این مقام افغان، آمار گروه طالبان که به این پایگاه حمله کرده‎اند را مشخص نکرد، اما گفته است که تاکنون 2 سرباز افغان در این درگیری زخمی شده‎اند.

با این حال، طالبان با انتشار اطلاعیه‎ای اعلام کرده است که تلفات سنگینی به نیروهای افغان وارد کرده و در این پایگاه نیز به نظامیان خارجی حمله کرده‎اند.

طالبان در این اطلاعیه نوشته است که به جنگنده‎های افغان نیز آسیب رسانده‎اند.

مسئولیت پایگاه شور آبک هلمند ماه گذشته از نظامیان خارجی به نیروهای افغان داده شد و تاکنون مشخص نیست که نظامیان خارجی هم‎اکنون در این پایگاه حضور دارند یا خیر.

این در حالی است که شبه نظامیان طالبان شب گذشته در منطقه «وزیر اکبرخان» شهر کابل بیش از یک ساعت با نیروهای افغان درگیر شده و پس از کشته شدن آن‎ها این درگیری پایان یافت.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار