امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۸:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129241
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات اتحادیه اروپا امروز جمعه با تحریم 13 فرد و 5 سازمان مرتبط با استقلال‌‌طلبان ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات اتحادیه اروپا امروز جمعه با تحریم 13 فرد و 5 سازمان مرتبط با استقلال‌‌طلبان موافقت کردند.

بر اساس اعلام شورای اتحادیه اروپا که توسط خبرگزاری رویترز منتشر شده، اموال این 13 نفر در کشورهای عضو اتحادیه اروپا ظبط و از ورود آنها به این حوزه جلوگیری خواهد شد.

در بیانیه‌ای که به همین منظور منتشر شده، اتحادیه اروپا اعلام کرده که «با این تصمیم، تعداد افراد مشمول تحریم‌های مرتبط با اوکراین به 132 نفر و تعداد شرکت‌های تحریم‌شده مربوطه نیز به 28 عدد می‌رسد.

در این بیانیه به نام افراد و شرکت‌های تازه تحریم شده اشاره‌ای نشده است.

پس از روی کار آمدن دولت غربگرا در اوکراین، مردم شرق این کشور که اکثرا روس‌تبار هستند درصدد خودمختاری برآمدند، حرکتی که به درگیری با ارتش، کشته شدن بسیاری از غیرنظامیان، آواره شدن صدها هزار نفر و حتی انهدام چندین فروند جنگنده اوکراینی منجر شد و هنوز هم قرارداد صلح دائمی برای پایان دادن قطعی به این درگیری‌ها و مشخص شدن تکلیف این مناطق منعقد نشده است.

یکی از تبعات اصلی این درگیری‌ها برای کی‌یف، جدا شدن شبه‌جزیره کریمه از اوکراین و الحاق ‌آن به جمهوری فدراتیو روسیه بود؛ منطقه‌ای استراتژیک در سواحل دریای سیاه که در سال 1954 و به مناسبت سیصدمین سالروز پیوستن اوکراین به اتحاد جماهیر شوروی، به عنوان «هدیه»  به اوکراین واگذار شده بود. با مشاهده اولین جرقه های درگیری در شرق اوکراین، مردم این منطقه در تاریخ 25 اسفند ماه سال 1392، به پای صندوق‌های رأی آمدند و با دادن رأی قاطع 96.77 درصدی، به الحاق زادگاه خود به روسیه «بله» گفتند.

کی‌یف و مقامات اروپایی این الحاق را به رسمیت نشناخته و شبه‌جزیره مورد مناقشه را کماکان بخشی از خاک اوکراین می‌دانند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها