امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۵:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129242
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 37
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همزمان با روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین، مراسمی در محل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، همزمان با روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین، مراسمی در محل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در وین برگزار شد و شخصیت‌های ایرانی و بین‌المللی به بیان مواضع خود در خصوص مسئله فلسطین پرداختند.

در ابتدای مراسم «یوری فدوتوف» مدیرکل دفتر سازمان ملل متحد در وین پیام بانکی مون به مناسبت این روز را قرائت کرد. سپس تعدادی از نمایندگان دولت­ها و شخصیت­های مهم سیاسی و فرهنگی از جمله سفیر و نماینده جمهوری اسلامی ایران در وین به مناسبت روز بین المللی همبستگی با مردم فلسطین سخنرانی کردند.

در ادامه «رضا نجفی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد در وین به بیان مواضع اصولی کشور در قبال موضوع فلسطین و رنج مردم این کشور پرداخت و گفت که مسئله فلسطین تنها یک مسئله اسلامی – عربی نیست.

نجفی به رنج‌های ملت مظلوم فلسطین هم اشاره کرد و گفت در سال‌های اخیر «چیزی جز ستم، دربدری، قتل عام و اشغال خانه ها» نصیب این ملت نشده است.

سفیر ایران در وین به حمله اخیر صهیونیست‌ها به نوار غزه هم اشاره کرد و گفت که این جنگ اعتبار تصمیمات جامعه بین المللی و جهان متمدن به ویژه سازمان ملل متحد و شورای امنیت آن را به چالش کشید و اصلی ترین ارزش های جامعه بشری را تضعیف نمود.

این دیپلمات ایرانی در انتها با اشاره به موارد نقض حقوق فلسطینیان گفت «جهان تنها در صورتی روی صلحی ماندگار را خواهد دید که به کلیه مظاهر بی عدالتی از جمله وضعیت کنونی فلسطین به شکلی مناسب پرداخته شود.»

انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها