امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129243
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه بین‌المللی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «نیچروان بارزانی» نخست‌وزیر منطقه کردستان عراق هفته آینده در صدر هیئتی بلندپایه از ...

به گزارش گروه بین‌المللی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «نیچروان بارزانی» نخست‌وزیر منطقه کردستان عراق هفته آینده در صدر هیئتی بلندپایه از مقامات این منطقه به بغداد سفر می‌کند.

این سفر چند هفته پس از پایان یافتن نزاع چندین ساله بغداد و مقامات اقلیم کردستان بر سر نحوه فروش نفت شمال عراق و چگونگی صرف درآمدهای حاصله صورت می‌گیرد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری «روداو»، «قباد طالبانی» معاون نخست‌وزیر، «آشتی حورامی» وزیر منابع طبیعی و «رباز حلمان» وزیر دارایی منطقه کردستان نخست‌وزیر این منطقه را در سفر به بغداد همراهی خواهند کرد.

انتظار می‌رود اختلافات بودجه‌ای میان دولت مرکزی و اقلیم کردستان، موضوع اصلی بحث میان طرفین باشد.

اواخر آبان ماه سال جاری بود که هوشیار زیباری، وزیر اقتصاد عراق از توافق بر سر پرداخت حقوق کارمندان دولت کردستان از محل بودجه فدرال خبر داد.

بر اساس گفته‌های زیباری، مقامات اقلیم کردستان هم در مقابل پذیرفته بودند که درآمد حاصل از صادرات روزانه حدود 150 هزار بشکه نفت را به خزانه کشور واریز کنند. این مبلغ تقریبا معادل نیمی از کل صادرات نفت دولت اقلیم کردستان عراق است.

دولت پیش از این خواستار اجرای قانون اساسی و نظارت بر روند فروش نفت بود و می گفت که فروش نفت بدون نظارت بغداد، قاچاق منابع ملی محسوب می‌شود.

مقامات اقلیم کردستان اوایل مهر ماه از صادرات 3 میلیارد د لار نفت به جنوب ترکیه خبر داده بودند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها