امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۸:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129264
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۹
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شبکه بی‌بی‌سی روز شنبه در گزارشی با موضوع برده‌داری در انگلستان، ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شبکه بی‌بی‌سی روز شنبه در گزارشی با موضوع برده‌داری در انگلستان، نوشت شمار قربانیان این پدیده در بریتانیا بیش از آن چیزی است که پیشتر تصور می‌شد.

به نوشته بی‌بی‌سی، انواع برده‌داری دوره مدرن شامل مواردمختلفی چون زنانی که مجبور به خودفروشی می‌شوند، حبس کارگران خانگی، کارگران زمین‌های کشاورزی، کارگران کارخانجات و کارگران قایق‌های ماهیگیری است.

برای اولین بار، آمار اعلامی سال 2013 از میزان برده‌داری در دوره مدرن، عمق این فاجعه را نمایان کرد. بر اساس آمار اعلامی وزارت کشور انگلیس، قربانیان برده‌داری مدرن شامل قاچاق انسان از بیش از صد کشور اعم از زنان و کودکان نیز می‌شود. اطلاعاتی که مرکز ملی مبارزه با قاچاق انسان سال گذشته منتشر کرد، حاکی از آن است که تعداد قربانیان برده‌داری در بریتانیا نزدیک به 3 هزار نفر است. با این وجود، وزارت کشور انگلیس اعلام کرد «چهره تیره» این حقیقت بدتر از آن است که تصور می‌شود. تحلیلگران وزارت کشور انگلیس این رقم را بین 10 تا 13 هزار نفر تخمین زدند.

منابع این اطلاعات مراکز پلیس، گارد مرزی انگلیس، موسسات خیریه و سازمان حمایت از کارگران آسیب پذیر و استثمار شده، هستند.

وزارت کشور انگلیس برای مبارزه با این واقعیت تلخ در صدد است، لایحه مقابله با بردگی مدرن را در پارلمان بریتانیا به رای گذاشته و به دادگاه‌های انگلستان و ولز برای حمایت از افراد قاچاق شده، که بر خلاف میلشان در بریتانیا گرفتارند، قدرت بیشتری بدهد. بی‌بی‌سی افزود اسکاتلند و ایرلند شمالی نیز در حال برنامه‌ریزی برای اقدامی مشابه هستند.

«ترزا می» وزیر کشور انگلیس در این‌باره خاطر گفت برده‌داری مدرن واقعیت تلخی است که هم‌چنان در شهرهای بزرگ و کوچک و در مناطق مرزی وجود دارد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار