امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۰۴:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129265
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۹
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، 2 ماه بود که پلیس آلمان ادعا کرد یک محموله 330 کیلوگرمی هروئین جاسازی شده در ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، 2 ماه بود که پلیس آلمان ادعا کرد یک محموله 330 کیلوگرمی هروئین جاسازی شده در محموله‌ ای از ایران را کشف کرده است.

پلیس آلمان این محموله را بزرگترین محموله هروئینی کشف شده در طول چند دهه گذشته در آلمان خواندند و از دستگیری دو برادر در این رابطه خبر دادند.

ارزش این مواد بر اساس نرخ رایج مواد مخدر قاچاق در خیابان‌های آلمان، حدود 50 میلیون یورو ارزیابی شده است.

به گفته بازرسان پلیس فدرال آلمان 31 شهریور این مقدار هروئین در محموله‌‌ای که از ایران فرستاده شده و ظاهراً حامل خیارشور و سیرترشی بوده است.

علیرضا جزینی، ائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در گفت‌وگو با خبرنگار احتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد ادعای پلیس آلمان در رابطه با کشف یک محموله بزرگ هروئین با بسته بندی ایرانی توضیحاتی داد.

وی گفت: ستاد مبارزه با موادمخدر ایران از طریق وزارت خارجه نامه‌ای را به مقامات آلمانی داده و از آنها تقاضا کرده تا اطلاعات خود در این زمینه را با طرف ایرانی به اشتراک بگذارند.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ادامه داد: پلیس آلمان تنها گزارش داده که این مقدار مواد کشف شده است اما اینکه از چه طریقی به خاک المان راه پیدا کرده و با چه مکانیزمی قاچاق شده است، نیازمند مطالعه و کار اطلاعاتی است و در این خصوص ما نیاز به اطلاعات پلیس آلمان داریم.

وی با بیان اینکه پلیس آلمان هنوز به درخواست ایران جواب مثبت نداده است تاکید کرد: این ماجرا را از طریق وزارت امور خارجه و پلیس بین الملل ( اینترپل) پیگیری می‌کنیم.

 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها