امروز : پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 18
۱۴:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129285
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۰۹
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین، سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین، سیدنظام‌الدین موسوی مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در رأس هیأتی به منظور افتتاح دفتر منطقه‌ای فارس در بوینس آیرس، وارد کشور آرژانتین شده است.

وی قرار است در این سفر، با مقامات آرژانتینی اعم از شخصیت‌های رسانه‌ای، انجمن‌های روزنامه‌نگاری و مطبوعات، روسای برخی گروه‌ها و احزاب، نمایندگان پارلمان و سناتورهای آرژانتین ملاقات و درباره موضوعات رسانه‌ای و همکاری‌های مشترک با آنها گفت‌وگو کند.

همچنین در این سفر علاوه بر برنامه‌های اعلام‌شده، مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ضمن بازدید از برخی رسانه‌ها و دانشکده خبر آرژانتین، با مسئولین آنها تفاهم‌نامه همکاری مشترک امضا خواهد کرد.

دفتر منطقه‌ای آمریکای لاتین پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به مرکزیت بوینس آیرس از 6 ماه قبل فعالیت‌های خود را آغاز کرد و خردادماه سال جاری موفق شد، مجوز رسمی فعالیت خود را از دولت آرژانتین دریافت کند. 18 کشور آمریکای لاتین در حوزه فعالیت این دفتر منطقه‌ای قرار دارند.

پایتخت آرژانتین «بوینس آیرس» است و این کشور 41 میلیون نفر جمعیت دارد. زبان رایج مردم نیز اسپانیولی است.

آرژانتین وسعتی به مساحت 2 میلیون و 791هزار و 810 کیلومتر مربع از این قاره را دارد و بین رشته کوههای آند در غرب و اقیانوس اطلس در شرق و جنوب واقع شده است. این کشور از شمال با پاراگوئه و بولیوی، از شمال شرق با برزیل و اروگوئه و از جنوب و غرب با شیلی مرز مشترک دارد.

این کشور از لحاظ وسعت، بعد از برزیل دومین کشور بزرگ آمریکای جنوبی و در بین کشورهای جهان نیز هشتمین کشور از لحاظ وسعت است. آرژانتین سومین اقتصاد بزرگ آمریکای لاتین را دارد و سطح زندگی در آن بالاست.

97 درصد جمعیت آرژانتین، اروپایی تبار هستند، 92 درصد از مردم این کشور مسیحی، 1.9 درصد هم مسلمان و مابقی پیرو ادیان دیگر می‌باشند.

آرژانتین به 23 ایالت تقسیم می شود و یک شهر خودگردان دارد که معمولا پایتخت فدرال شناخته می شود. نام رسمی بخش فدرال، شهر خودگردان بوینس آیرس است.

بزرگترین شهرهای اصلی در آرژانتین، بوینس آیرس، کوردوبا، روزاریو، مندوزا، توکومین، لاپلاتا، ماردل پلاتا، سالتا، سانتافه، سن خوآن، رزیستنسیا و نوکوئین هستند.

رئیس جمهور آرژانتین رئیس کل قوای نظامی این کشور است و ارتش نیز تحت نظارت وزیر دفاع قرار دارد.

از دیگر نکات قابل توجه اینکه آرژانتین اولین کشور ملی مستقل در نیمکره جنوبی بوده است، دانشگاه ناسیونال کوردوبا دومین دانشگاه پرسابقه در آمریکای جنوبی است، تاکنون پنج آرژانتینی برنده جایزه صلح نوبل شده اند، تراموا در شهر لاپلاتا، اولین مترو احداث شده در نیمکره جنوبی بوده است و اولین شخص غیراروپایی که بعنوان رهبر کاتولیک‌های جهان انتخاب شد، پاپ فرانسیس آرژانتینی است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار