امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۳:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129297
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۱:۲۸
تعداد بازدید: 179
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن مسلمی نائینی معاون سابق بورس وزارت علوم در نامه به محمدعلی نجفی سرپرست سابق ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حسن مسلمی نائینی معاون سابق بورس وزارت علوم در نامه به محمدعلی نجفی سرپرست سابق وزارت علوم اعلام کرد: کمیته وزارت علوم، بسیار عجولانه و بدون بررسی دقیق مدارک و پرونده‌ها، احکامی خلاف شرع، قانون، عرف و عدالت صادر کرده که فکر نمی‌کنم در هیچ محکمه حقوقی نیز بدین شکل عمل شود.

متن نامه به شرح ذیل است:

« خسته نباشید، ما نیز بابت زحمات چند ماهه شما بعنوان سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از شما تشکر می‌کنیم.

از جمله اقدامات مهم شما در این دوره، بررسی3 هزار و 772 پرونده بورسیه اعطایی در دوران دولت دهم توسط کمیته وزارت علوم بود.

قابل ذکر است که بعدا تعدادی از اعضای کمیته نظرات متفاوتی در رابطه با نتایج داشتند. نتیجه بررسی این بود که 840 نفر از بورسیه‌ها که در روند اخذ بورسیه، تخلفاتی صورت داده ‌بودند، لغو بورسیه و موظف به بازگرداندن تمام هزینه‌های بورسیه خود شده‌اند.

به نظر می‌رسد کمیته وزارت علوم با سرپرستی شما، بسیار عجولانه و بدون بررسی دقیق مدارک و پرونده‌ها، احکامی خلاف شرع، قانون، عرف و عدالت صادر کرده که فکر نمی‌کنم در هیچ محکمه حقوقی نیز بدین شکل عمل شود.

به عنوان نمونه این 840 نفر دانشجو چه تخلفی کرده‌اند که مستوجب چنین برخورد و جریمه سنگینی شده‌اند؟ علاوه برصدور احکام متناقض و خلاف واقع توسط این کمیته برای این عزیزان، به استحضار می‌رساند دانشجویان در فراخوان عمومی اداره کل بورس شرکت کرده و بدون هیچگونه تخلفی (از جمله کتمان حقیقت و ارائه مدارک خلاف) و در کمال صحت و صداقت، مدارک خود را ارائه داده‌اند و سپس در یک مصاحبه علمی و عمومی توسط بیش از 400 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه‌های کشور در وزارت شرکت کرده و توسط بالاترین مرجع قانونی بورس تحصیلی در کشور (شورای مرکزی بورس وزارت علوم) و تحت نظر وزیر وقت پذیرفته شده‌اند.

با معرفی آنها به دانشگاه‌ها بعنوان ظرفیت مازاد بر دانشجویان پذیرفته شده از آزمون دکتری، پس از مصاحبه در گروه‌های علمی و تایید آنها مشغول به تحصیل شده‌اند.

همانطور که می‌دانید هزینه‌های پرداخت شده توسط وزارت به دانشگاه‌ها نیز  به عنوان کمک به امور تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها بوده که از سال‌های گذشته انجام می‌شود.

جای بسی تعجب است که احکام صادر شده نیز در بیشتر دانشگاه‌ها براساس دستور اداره کل بورس کتبا به دانشجویان ابلاغ نمی‌شود. 

برای اطلاع شما و تنویر افکار عمومی سوابق و وضعیت تحصیلی تعدادی از این عزیزان که محکوم به لغو بورس و بازگرداندن هزینه تحصیلی شده‌اند در جدول زیر آورده شده است.

 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها