امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۲۲:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129329
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان امشب در مراسم بزرگداشت اربعین درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی در اصفهان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اصفهان، حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان امشب در مراسم بزرگداشت اربعین درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی در اصفهان که به همت مجموعه فرهنگی «بینش‌ مطهر» برگزار شد، اظهار کرد: در این مجلس که به‌‌ یاد و احترام مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی برگزار شده ‌برخلاف دیگر بزرگداشت‌ها حرف‌های فراوان و شنیدنی وجود دارد که برخی از آنها هنوز نیازمند گذشت زمان است تا دیگران متوجه آن شوند.

وی بیان کرد: شخصیت آن مرحوم واقعا یک شخصیت فقیه فقید در انقلاب ما به شمار می‌رود که درس‌هایی به ارمغان آورده است که راه آینده ما را بسیار روشن‌تر کرده است.

پناهیان تصریح کرد: چنانچه بخواهیم برای انقلاب اسلامی دو یا سه علمدار مشخص تعیین کنیم حتما یکی از آنها شخصیت بی‌نظیر مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی است که گذشت زمان و آینده آن را اثبات خواهد کرد.

وی تاکید کرد:‌ بصیرت آن مرحوم به گونه‌ای بود که برخی از سخنان و مواضع ایشان در 10 تا 20 سال پس از آن برای عوام و حتی بعضا خواص درک می‌شد.

این فعال سیاسی اذعان کرد: آن مرحوم دارای برخی مواضع سیاسی و اجتماعی است که به نام شخص ایشان می‌توان در تاریخ انقلاب آن را ثبت کرد.

وی ‌شخصیت مرحوم مهدوی‌کنی را عالمی ولایت‌مدار و مردم‌دار که با بصیرت و بینشی عمیق در راه اسلام و انقلاب استوار و ثابت‌قدم گام برداشت و چیزی جز دین خدا و رضایت خدا و ولایت‌فقیه برایش مهم نبود ‌توصیف کرد.‌

پناهیان در ادامه اشاره‌ای به تعبیر رهبر معظم انقلاب در توصیف مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی مبنی بر اینکه آن مرحوم سیاست‌مداری صادق بود کرد و گفت: به‌کار بردن چنین واژه‌ای از زبان رهبری برای کسی که در عرصه سیاست فعالیت می‌کند بی‌نظیر و دارای معانی ژرفی است.

وی یادآو‌ر شد: منش و روش سیاست‌ورزی آن مرحوم صادقانه بود، یعنی اینکه در حین سیاست‌ورزی نیم نگاهی عمیق به آخرت داشت و براساس هوا و هوس و حرف این و آن حرکت نمی‌کرد.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی‌های آیت‌الله مهدوی‌کنی مظلومیت ایشان در اوایل انقلاب و در طول حیاتشان بود عنوان کرد: کسانی که در اوایل انقلاب مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی را مصداق اسلام آمریکایی می‌دانستند امروز خود امید اول آمریکا شده‌اند.

وی بیان کرد: منش سیاسی آیت‌الله مهدوی‌کنی حقیقتا قابل تحسین بود، محسنات روش، منش و تفکر آن مرحوم در عرصه سیاست، فقاهت، اجتماعی و علمی پس از 35 سال قابل توجه است.

پناهیان تصریح کرد: برخی ویژگی‌های شخصیتی مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی به گونه‌ای بود که در برخی امور یک الگوی کم نظیر و یا اصلاً نظیرشان نیست، ایشان هیچ فضیلتی از دیگر خوبان کم نداشت.

وی افزود: مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی از قبل از انقلاب با امام راحل و انقلاب بودند و تا آخر عمر با این مسیر حق ماندند و بدون کوچک‌ترین انحرافی گام برداشتند.

این فعال سیاسی ابراز کرد: مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی با استواری بر منش خود برای انقلاب و ولایت‌فقیه ایستادند و روز به ‌روز بر اطاعت خود افزودند.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از ویژگی‌های بزرگ شخصیت مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی در امور حیاتشان، اشتغال به فعالیت‌های زیربنایی برای نظام بود، اقداماتی که تا سال‌های سال ثمرات و برکات آن برای نظام و حاکمیت باقی خواهد ماند.

* مرحوم آیت‌الله مهدوی کنی در انقلابی بودن و فقاهت بی‌ادعا بود

پناهیان یادآور شد: نخستین اقدام مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی در زمان انقلاب ‌اسلامی، تشکیل کمیته‌های انقلاب به دستور امام راحل برای حفظ امنیت کشور بود که با توجه به شرایط حساس آن زمان و همه مشقت‌ها و مشکلات آن دوران، به خوبی از پس این وظیفه برآمدند.

وی متذکر شد: مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی در طول زندگانی خود در پست‌های مهم و متعددی چون وزیر کشوری در عرصه سیاست و ریاست دانشگاه امام صادق (ع) در عرصه علم و ریاست مجلس خبرگان در عرصه فقاهت داشتند که به اذعان دوست و دشمن در همه آنها موفق بودند.

این کارشناس مذهبی عنوان کرد: مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی همان قدر که در انقلابی بودن بی‌ادعا بود، در امر فقاهت هم بی‌ادعا بود، درایت آن مرحوم در عرصه علم چنان بود که با تأسیس دانشگاه امام صادق (ع) کاری ماندگار بجا گذاشت.

* آیت‌الله مهدوی کنی، مقهور سر و صدای دانشگاه و محدود به سر و صدای حوزه‌های علمیه نشد

وی اضافه کرد: مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی با اجباری کردن تحصیل دروس اصول و فقه برای همه دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع)، یک انقلاب فرهنگی در کشور به وجود آورد.

پناهیان خاطرنشان کرد: مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی کسی بود که در طول زندگی خود هرگز لحظه‌ای هم مقهور سروصدای دانشگاه‌ها و فضای علمی کشور و محدود به سروصدای حوزه‌های علمیه هم نشد، او کسی بود که عِلم را برای عَمل می‌خواست.

* به گواه تاریخ، آیت‌الله مهدوی کنی از ستون‌های اصلی نظام بود

وی اظهار کرد: حفظ تقوای الهی در عین داشتن قدرت امری سخت است که کار هرکسی نیست و از عهده هر شخصی بر نمی‌آید، تاریخ شهادت می‌دهد که زمانی که قدرت به دست مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی افتاد، استقامت کرد و تقوا را رعایت کرد.

این کارشناس مذهبی بیان کرد: در آینده نه چندان دور تاریخ و زمان ثابت خواهد کرد که مرحوم آیت‌الله مهدوی‌کنی از ستون‌های اصلی نظام بود.

انتهای پیام/63030/ج‌/ش/گ40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها