امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129340
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با بیان اینکه غربی‌ها به دلیل زیاده‌خواهی‌های خود به جمع‌بندی در مورد پیشنهادات ایران در مذاکرات ...

حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد، با بیان اینکه غربی‌ها به دلیل زیاده‌خواهی‌های خود به جمع‌بندی در مورد پیشنهادات ایران در مذاکرات نرسیده و از این رو زمان آن را تمدید کرده‌اند، اظهار کرد: علت اصلی تمدید و بی‌نتیجه ماندن مذاکرات، نیاز به فرصت بیشتر به منظور حل و فصل موارد اختلافی بوده که البته زیاده‌خواهی‌های غربی‌ها به ویژه آمریکا در این موضوع بسیار پررنگ است.

وی افزود: همین زیاده‌خواهی و روحیه کدخدامنشی آمریکا سبب تعویق در نتیجه مذاکرات شده که هیچ طرفی جزء خود آنها ضرر و زیان آن را نمی‌بینند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه با تاکید بر اینکه در ادامه مذاکرات، باید مذاکره‌کنندگان ایرانی بر حقوق و اصول نظام اسلامی که مورد تأیید مقام معظم رهبری بوده، پافشاری کنند، گفت: عمده دلایل بی‌نتیجه ماندن مذاکرات متوجه اقدامات آمریکایی‌هاست که البته سنگ‌اندازی‌های اسرائیل و لابی صهیونیست نیز در آن بی‌تاثیر نیست.

* تامین امنیت اسرائیل، ادعای واهی و مبتنی بر خیالات آمریکا

ترقی تصریح کرد: خواسته آمریکایی‌ها در سایه مذاکرات هسته‌ای، تامین و حفظ امنیت اسرائیل است و به دنبال تحقق این خواسته خود در روند مذاکرات بوده که این تصور باطلی بیش نیست.

رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب موتلفه با بیان اینکه امروز در پشت دیوارهای اسرائیل شاهد ناامنی‌های گسترده‌ای هستیم، یادآور شد: درگیری رژیم صهیونیستی با فلسطینیان کرانه باختری و وجود قطب توانمندی نظیر حزب‌الله گواه ناامنی هر چه بیشتر اسرائیل است.

وی تصریح کرد: طرف غربی و به ویژه آمریکا بداند که تامین و حفظ امنیت اسرائیل ادعای واهی و مبتنی بر خیالات بوده که تحقق ناپذیر است.

* انقلاب بحرین از مظلومیت و بایکوت خبری خارج شده است

ترقی با اشاره به تحولات بحرین گفت: شرایط بحرین وارد مرحله جدیدی شده و مبارزات مردم این کشور در حال به نتیجه رسیدن است، هتک حرمت و حمله به بیت آیت‌الله عیسی قاسم توسط آل‌خلیفه بازتاب‌های گسترده‌ای داشته که همه گویای این مطلب بوده که آل‌خلیفه به آخر خط رسیده است.

رئیس مرکز امور بین‌الملل حزب موتلفه ادامه داد: امروز افکار عمومی جهان نسبت به عملکرد آل‌خلیفه آگاه شده و همین مسئله صدای علمای اسلام در بلاد مختلف و همچنین عموم مردم را درآورده است و حمایتی همه جانبه از نهضت بحرین صورت گرفته و مبارزات مردم این کشور از مظلومیت و بایکوت خبری گذشته خارج شده است.

وی با اشاره به شکست آل‌خلیفه در انتخابات فرمایشی و تحریم آن توسط عیسی قاسم، اظهار کرد: شیوه مبارزاتی آیت‌الله عیسی قاسم به گونه‌ای بوده که آل‌خلیفه نمی‌تواند در برابر آن مقابله کند و در مسیر مبارزات سیاسی به شکلی رفتار می‌کند که آتش انقلاب بحرین روز به روز شعله‌ورتر و سقوط آل‌خلیفه نزدیک و نزدیک‌تر می‌شود.

ترقی گفت: حمله به بیت عیسی قاسم نشان دهنده سراسیمگی آل‌خلیفه و بیچارگی آنان بوده و در حقیقت آل‌خلیفه در مقابل انقلاب مردم بحرین به آخر خط رسیده است.

انتهای پیام/70005/صا40/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها