امروز : شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶ - 2017 June 24
۱۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129342
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله محمد‌علی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با طلاب مدرسه علمیه امام حسن مجتبی‌(ع)

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله محمد‌علی علوی‌گرگانی پیش از ظهر امروز در دیدار با طلاب مدرسه علمیه امام حسن مجتبی‌(ع) با اشاره به اینکه انسان‌ها به دنبال ظواهر دنیوی هستند اظهار کرد: برخی از انسان‌ها به فکر لذت‌های دنیوی هستند و به ظواهر دنیوی توجه بیشتری نشان می‌دهند.

وی افزود: جهان هستی پایان‌پذیر و فانی است اما دنیای آخرت پایان‌ناپذیر است بر همین اساس انسان‌ها باید در مسیر کسب رضایت پروردگار و اعمال صالح گام بردارند تا در جهان آخرت زندگی جاودان داشته باشند.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه زندگی در جهان هستی مانند زندگی کردن در چادر است گفت: زمانی که مسکنی نداریم تا زمان ساخت مسکن در چادر زندگی می‌کنیم اما پس از ساخت مسکن در این محل زندگی می‌کنیم، جهان هستی هم فانی است و پس از مرگ در جهان آخرت که محل اصلی زندگی انسان‌ها است باید اسکان پیدا کنیم.

آیت‌الله علوی‌گرگانی تصریح کرد: گام برداشتن در مسیر الهی سبب رستگاری و خوشبختی انسان‌ها در دنیا و آخرت می‌شود که اگر انسان‌ها به دنبال خوشبختی هستند باید در مسیر الهی گام بردارند.

وی با اشاره به اینکه انسان‌ها باید به اعمال حلال و حرام توجه کنند گفت: توجه به حلال و حرام رضایت الهی را در پی دارد اما توجه به اعمال حرام سبب می‌شود تا در پیشگاه الهی جایگاهی نداشته‌ باشیم.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: مال حرام و حق مردم نباید در زندگی طلاب و روحانیون وارد شود زیرا مردم اموال خود از قبیل خمس و زکات را در اختیار طلاب قرار می‌دهند تا در مسیر صحیح استفاده شود از همین رو طلاب باید مراقب باشند که به وسوسه‌های شیطان بی‌توجه باشند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با تاکید بر نظارت خداوند بر اعمال و رفتار انسان‌ها گفت: در روز قیامت خداوند نسبت به تمام اعمال و رفتار انسان‌ها از آنها سوال خواهد کرد.

وی بیان کرد: انسان‌ها به سه دسته تقسیم می‌شوند؛ گروهی به سخنان خداوند و ائمه اطهار (ع) گوش کرده و به آن عمل می‌کنند، گروهی تنها به این سخنان توجه می‌کنند اما از آنان پیروی نمی‌کنند و گروهی دیگر نسبت به این سخنان بی‌توجه هستند و به آن عمل نمی‌کنند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه خداوند مهربان و آمرزنده است، گفت: خداوند فرصتی را در اختیار انسان‌هایی که مرتکب گناه می‌شوند قرار می‌دهد و از همین رو آبروی این افراد را در میان دیگر انسان‌ها حفظ می‌کند که این امر نشان‌دهنده عطوفت پروردگار نسبت به همه انسان‌ها است.

انتهای پیام/78019/ک30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها