امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۲۱:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129367
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 202
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چاپ اول کتاب «تاریخ مجالس قانونگذاری در ایران از مشروطه تا پیروزی انقلاب اسلامی» توسط مرکز

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، چاپ اول کتاب «تاریخ مجالس قانونگذاری در ایران از مشروطه تا پیروزی انقلاب اسلامی» توسط مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی منتشر شد.
تاریخ مجلس و قانونگذاری در ایران با تاریخی به قدمت بیش از یک قرن، وقایع بسیاری را در دل خود جای داده است. در طول یک‌صد سال قانونگذاری تغییراتی اساسی در امر تقنین و ساختار مجلس ایران به وجود آمده است تا کارکرد آن نسبت به دوره‌های قبل بهبود و ارتقا یابد.
کتاب «تاریخ مجالس قانونگذاری در ایران از مشروطه تا پیروزی انقلاب اسلامی» به دنبال بیان ساختار، ماهیت، وظایف، کارکردهای مهم تقنینی و سیاستگذاری در کشور است.
  مطالب کتاب «تاریخ مجالس قانونگذاری در ایران از مشروطه تا پیروزی انقلاب اسلامی» با نگاهی به آمار کمی و کیفی مجالس قانونگذاری در کشور جمع‌آوری شده و به بررسی شکل‌گیری چگونگی نحوه فعالیت‌های کمیسیون‌ها و مهم‌ترین مصوبات و راهکارهای ارائه شده در هر دوره پرداخته است.
بنابراین گزارش، کتاب حاضر در قالب 35 فصل، به بیان تغییرات ساختاری و کارکردهای مجالس ملی، سنا و کنگره و برخی رخدادهای مهم دوره‌های مختلف قانونگذاری در ایران در سال‌های قبل از پیروزی انقلاب اسلامی از مشروطه تا سال 1357می‌پردازد.
کتاب «تاریخ مجالس قانونگذاری در ایران از مشروطه تا پیروزی انقلاب اسلامی» در 752 صفحه و به قیمت 350 هزار ریال منتشر شده است.
مقرر شده است تا فردا یکشنبه 9 آذرماه با حضور علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی و کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش‌های مجلس از کتاب «تاریخ مجالس قانونگذاری در ایران از مشروطه تا پیروزی انقلاب اسلامی» و تالار گفتگوی مجازی مرکز پژوهش‌های مجلس، رونمایی شود.
شایان ذکر است تالار گفتگو مرکز پژوهش‌‌های مجلسفردا بستری مناسب در فضایی مجازی جهت تبادل نظر بین پژوهشگران، صاحبنظران و کاربران داخل و خارج مرکز پژوهش های مجلس است نا زمینه بهره‌مندی هرچه بیشتر از نقطه نظرات و ایده‌های کارشناسان و متخصصان به وجود آید.
گفتنی است تالارهای گفتگو بر خلاف شبکه های اجتماعی که کاربر محور هستند، محتوا محور بوده و برای بحث و تبادل نظر پیرامون موضوعات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند به طوری که در تالار های گفتگو میتوان به ازای هر موضوعِ دلخواه یک تالار ایجاد کرد که در ذیل آن موضوعات مختلفی برای اظهار نظر قرار گرفته اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها