امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129373
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش فارس، اردشیر نوریان با اشاره به این که دریاچه هنر، دومین دریاچه مصنوعی بزرگ تهران است، گفت: ساخت دریاچه هنر در اراضی عباس آباد از تیر ماه ...

به گزارش فارس، اردشیر نوریان با اشاره به این که دریاچه هنر، دومین دریاچه مصنوعی بزرگ تهران است، گفت: ساخت دریاچه هنر در اراضی عباس آباد از تیر ماه امسال آغاز شد. مساحت این دریاچه 22هزار متر مربع است.

به گفته وی؛ دریاچه هنر متشکل از دو دریاچه است. دریاچه بزرگتر 12 هزار متر مربع و دریاچه کوچکتر 3 هزار و 300 متر مربع مساحت دارند.

نوریان با اشاره به این که این مجموعه مجهز به یکی از پیشرفته ترین تصفیه خانه های کشور است، اظهار داشت: این تصفیه خانه هزار متر مکعبی می تواند روزانه 200 لیتر از آب دریاچه را تصفیه کند. برای انتقال آب از چاه و همچنین برقراری سیستم های اطفاء حریق، از به روزترین لوله های پلی اتیلن استفاده شده است. در صورت نیاز به تخلیه آب دریاچه، این کار 24 ساعته انجام خواهد شد.

مدیر عامل شرکت نوسازی عباس آباد تصریح کرد: دریاچه هنر دارای یک آمفی تئاتر روباز است که برای استفاده در مناسبت های مذهبی و برپایی آیین هایی مثل تعزیه آماده می شود. مساحت این آمفی تئاتر 620 متر مربع است و قرار است در آینده به محلی برای گردهمایی های فرهنگی تبدیل شود.

نوریان در ادامه گفت: برای نورپردازی مجموعه سه برج روشنایی در نظر گرفته شده است که به 9 طریق مختلف اقدام به نورپردازی محیط دریاچه خواهند کرد. برای این منظور 1700 چراغ در کل محدوده استفاده می شود.

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد اضافه کرد: آب نمای 60 متری در دریاچه شمالی، یکی از جاذبه های زیبای دریاچه هنر است. علاوه بر آن 25 آبنمای 2 متری هم در بخش جنوبی نصب شده است. 37 فواره هم دورتادور آمفی تئاتر را در بر می‌گیرند. مسیر عبور شهروندان در میان دریاچه جنوبی و شمالی قرار دارد. مجموعه شامل هزار و چهارصد متر مربع فضای سبز است.

وی با بیان این که دریاچه هنر در میان سه پروژه باغ کتاب، باغ هنر و باغ نمایش قرار دارد گفت: هر یک فضای معماری مخصوص به خود را دارند و مسائل فرهنگی نیز در آنها جریان خواهد یافت. شهروندان و اهالی فرهنگ و هنر که میهمان مجموعه های فرهنگی باغ هنر هستند، طراوت طبیعت را روی سکوهای میان دریاچه تجربه خواهند کرد. دریاچه و آمفی تئاتر روباز آن نیز می تواند میزبان رویدادهای فرهنگی کشور در مقیاس ملی و بین المللی باشد.

مدیر عامل شرکت نوسازی عباس آباد در پایان گفت: پروژه دریاچه هنر تاکنون 75 درصد پیشرفت داشته است و مطابق برنامه ریزی های انجام شده، در ماه اسفند به بهره برداری می رسد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها