امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۹:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129374
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش فارس؛ شهرام گیل آبادی با اشاره به دستاوردهای سفر شهردار پایتخت و هیات ایرانی به هایکو گفت: شهر هایکو میزبان چهارمین مجمع عمومی شهرداران ...

به گزارش فارس؛ شهرام گیل آبادی با اشاره به دستاوردهای سفر شهردار پایتخت و هیات ایرانی به هایکو گفت: شهر هایکو میزبان چهارمین مجمع عمومی شهرداران آسیایی بود که مبتکر آن شهردار تهران بوده است و هم اکنون 70 شهر آسیایی عضو این اجلاس هستند. مجمع شهرداران آسیایی هر دو سال یک بار برگزار می شود که چهارمین دوره آن نیز به خوبی در شهر هایکو چین برگزار شد و ریاست این اجلاس از بانکوک به هایکو انتقال پیدا کرد.

وی با اشاره به تهمیدات در نظر گرفته شده در دبیرخانه مجمع شهرداران آسیایی در طول هشت ماه گذشته گفت: سخنرانی شهردار تهران در این اجلاس پیرامون زوایای فرهنگی، اجتماعی و کیفیت زندگی در شهرها بسیار موثر بود، همچنین پس از افتتاحیه اجلاس، قالیباف 9 ملاقات رسمی داشت.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران افزود: در مجموع شهردار تهران در دیدار با همتایان خود و یا روسای شورای شهرهای مختلف آسیایی به مرور موضوعات اساسی، عمده و همچنین چالش های مشترک شهرها پرداخت و نکات موردنظر خود را برای برون رفت شهرها از چالش های پیش رو مطرح کرد.

گیل آبادی همچنین به برگزاری مجمع جهانی سازمان شهرهای متحد و حکومت های محلی (UCLG) در شهر هایکو چین اشاره و اظهار کرد: هیات ایرانی حضوری موثر در این اجلاس داشت. به نحوی که در حاشیه این اجلاس 16 ملاقات با روسای سازمان های مطرحی همچون مترو پلیس، دبیرکل UCLG و شهرهای مطرحی همچون گوانگجو، مدلین و... صورت گرفت.

وی با اشاره به پیشنهادهای متعدد مطرح شده در این اجلاس گفت: براساس یکی از این پیشنهادها قرار شد تهران در کمیته اجرایی متروپلیس مطرح شده، به عنوان مرکز ارتباطات و دیپلماسی شهری مترو شناخته شود.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران ادامه داد: همچنین در اجلاس UCLG پیشنهادهای متعددی درباره چشم‌انداز این سازمان داشتیم؛ چرا که برنامه های سازمان شهرهای متحد و حکومت های محلی تا 2016 مطرح و چند پیام ذیل ارتباطات شهری، دیپلماسی شهری، هنر شهری و رسانه های شهری ارائه شد. همچنین گفت و گوی شهرها برای توسعه صلح و اهدای آرامش به شهرها در کنار بالا بردن کیفیت زندگی مردم با حذف فقر و حاشیه نشینی از دیگر موارد مطرح شده در این اجلاس بود.

گیل آبادی با تاکید بر پیام های مختلف هیات ایرانی برای دولت ها و حاکمیت های مختلف و حاکمیت های شهری تاکید کرد: در این اجلاس ها درباره نفی اباهه گری تفکری صحبت کردیم. همچنین بر نفی تندروی های متعدد و گروه هایی که با زاویه مذهب و دین آرامش مردم را سلب می کنند، تاکید داشتیم.

به گفته وی؛ در جریان اجلاس مجمع شهرداران آسیایی هفت سخنرانی به شکل رسمی در حوزه حمل و نقل و ترافیک، معماری و شهرسازی، فرهنگی و اجتماعی و سیاست گذاری ها و نیز گفت و گوهای مشخصی صورت گرفت. بنابراین دستاورد تیم دیپلماسی شهری در این دو اجلاس کاملا روشن بود و مورد تقدیر و تجلیل اعضای سازمان های مختلف قرار گرفت.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران در ادامه درباره جایگاه و میزان تاثیرگذاری تهران به عنوان یک شهر جهانی گفت: ما نظرگاه تازه ای را تحت عنوان جهانشهر مطرح کرده ایم. چرا که شهر جهانی اختصاصاتی دارد که به نظر می‌رسد سوی سیاسی گرفته است، اما جهان‌شهری نظریه ای است که حول محور فرهنگی و اجتماعی و کیفیت زیست و زندگی شهری به آن می پردازیم.

گیل آبادی اضافه کرد: این اقدام از طرف شهردار تهران در این اجلاس صورت گرفت و درباره این نظریه صحبت شد تا ما را به جایی برساند که فرهنگ ها، اندیشه ها و معرفت ها برای رفع چالش های موجود به کمک شهرهای مختلف بیایند.

وی در پایان با اشاره به تجارب و رکوردهای محقق شده در شهر تهران گفت: این موارد از جمله موضوعات مورد بحث های شهردار تهران و هیات ایرانی بود که بعضی از نمایندگان مجلس و تعدادی از اعضای شورا در این هیات عمل کننده بودند و توانستیم دستاوردهای خوبی را داشته باشیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها