امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۱:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129386
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اردشیر دهقانی معاون فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی امروز ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اردشیر دهقانی معاون فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی امروز در شانزدهمین مانور زلزله و ایمنی در مدارس کشور که در دبیرستان دخترانه دوره اول عفاف منطقه 2 برگزار شد، با طرح این پرسش که «آیا مانور زلزله نیاز است؟»، اظهار داشت: باید بپذیریم که این مانور باید وجود داشته باشد.

وی ادامه داد:‌ پیشنهاد  می‌کنم این مانورها در سطح تهران به صورت فصلی انجام شود و در هر ماه نیز سه استان انجام دهند تا فقط اجرای مانور زلزله مربوط به 8 آذر ماه نباشد.

دهقانی افزود: بعد از گذشت 15 سال باید از سطح حساس سازی نسبت به مانور زلزله عبور کنیم و طرح‌های پایلوت خود را در مناطق مختلف عملیاتی سازیم.

معاون فعالیت‌های دانش‌آموزی سازمان دانش‌آموزی یادآور شد: وزارت آموزش و پرورش در خصوص بلاهای طبیعی دو اولویت را در دستور کار خود قرار داده است که در بحث زلزله راهبرد خود را استحکام‌بخشی مدارس می‌داند و مشارکت همه بخش‌ها را می‌طلبد و دومین بخش مربوط به آموزش دانش‌آموزان در این خصوص است.

وی خاطر نشان کرد: اولین راهکار، ایجاد عزم ملی در همه سطوح است که برای نمونه صدا و سیما می‌تواند با ساخت فیلم‌های مختلف در این خصوص فعالیت کرده و در بخش دوم بخش آموزش همگانی است که هلال احمر، بسیج دانش‌آموزی و سازمان دانش‌آموزی می‌توانند بهترین سفیران در این خصوص باشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها