امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129390
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از چند سال قبل در راستای جذب گردشگران معلول به مصر، نخستین قایق های تفریحی ویژه گردشگران ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، از چند سال قبل در راستای جذب گردشگران معلول به مصر، نخستین قایق های تفریحی ویژه گردشگران معلول  در سواحل رود نیل به آب انداخته می‌شود که این امر رشد چشمگیر گردشگران معلول به این کشور را در پی داشته است.

از سوی دیگر از سال 2012 نیز اجرای پروژه‌ای برای رفاه گردشگران معلول مصر با هدف سهولت دسترسی آنها به قسمت‌های مختلف  مناطق گردشگری این کشور شامل «شرم الشیخ»، «اهرام ثلاثه»، «معابد کارناک»، «معبد ابوسیمبل» و «قبرستان ساکارا» آغاز  شده که همچنان ادامه دارد.

بر اساس آمارها از زمان برکناری «حسنی مبارک» از ریاست جمهوری مصر در سال 2011، روند کاهش گردشگران این کشور آغاز  شد که حاصل آن کاهش 5 میلیون نفری گردشگران مصر در سال 2011 نسبت به سال 2010، سال رویایی‌ صنعت گردشگری این کشور  بود که توانست در جمع 10 مقصد برتر گردشگری جهان جای گیرد و میزبان 15 میلیون گردشگر باشد.

البته در سال 2011 تعداد گردشگران مصر نسبت به سال 2010 نزدیک به دو میلیون نفر افزایش یافت، اما با برکناری «محمد مرسی» از  ریاست جمهوری مصر در سال 2013، این کشور تنها میزبان 9 میلیون و 500 هزار گردشگر بود.

صنعت گردشگری یکی از ارکان اقتصاد مصر بوده و حدود شش میلیون نفر از نیروی کار مصر به طور مستقیم و غیر مستقیم در این  صنعت به کار اشتغال دارند. همچنین درآمدهای حاصل از صنعت گردشگری حدود ‌11 درصد تولید ناخالص داخلی مصر را به خود  اختصاص داده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها