امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129393
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در فروردین ماه سال جاری فردی با مراجعه به کلانتری 170 کهریزک به مأموران اعلام کرد که دو ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در فروردین ماه سال جاری فردی با مراجعه به کلانتری 170 کهریزک به مأموران اعلام کرد که دو سرنشین یک دستگاه خودرو 405 نقره ای رنگ که یکی از سرنشنیان آن لباس نظامی به تن داشته، تحت عنوان مأمور مبارزه با موادمخدر و به بهانه کشف موادمخدر اقدام به بازرسی وی و خودرو شخصی اش نموده و در این زمان ، وجوه نقد داخل ماشین را سرقت و از محل متواری شده اند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع سرقت تحت پوشش مأمور و به دستور شعبه سوم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته:

مالباخته پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در مسیر بازگشت به منزل و در محدوده بهشت زهرا یک دستگاه خودرو پژو 405 با دو نفر سرنشین در حالیکه یک نفر از آنها لباس نظامی به تن داشت به من دستور ایست داد و من نیز به تصور اینکه آنها مأمور هستند بلافاصله در حاشیه جاده توقف کردم؛ فردی که لباس نظامی به تن داشت از ماشین پیاده و ضمن معرفی خود به عنوان مأمور مبارزه با موادمخدر عنوان کرد که به آنها گزارش شده که در خودرو بنده مقادیری موادمخدر وجود دارد و به این بهانه ابتدا مرا پیاده و پس از بازرسی بدنی و گرفتن سوئیچ ماشین، اقدام به بازرسی داخل خودرو کردند.

پس از پایان بازرسی خودرو این شخص در حالیکه سوئیچ و مدارک شناسایی خودرو بنده را برداشته بود به سمت خودرو پژو 405 بازگشت و پس از سوار شدن مدارک و سوئیچ خودروی بنده را بازپس داد و هر دو نفر بلافاصله از محل دور شدند. زمانیکه من به داخل ماشین بازگشته و قصد داشتم تا مدارک شناسایی خودرو را در داخل داشبورد بگذارم، متوجه شدم که مبلغ یک میلیون و 100 هزار تومان وجه نقد داخل خودرو توسط این افراد که تا آن زمان هنوز فکر می کردم که آنها مأمور هستند سرقت شده است.

گزارش سرقت های مشابه:

همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده سرقت تحت پوشش مأمور در محدوده بهشت زهرا، گزارش سرقت های مشابه دیگری و البته با انواع خودروهای سواری سمند نوک مدادی، پژو پارس سفید، پژو سبز رنگ و پراید سفید رنگ به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ گزارش شد؛ در تمامی این سرقت ها و بنا بر اظهارات مالباختگان دو سارق در حالیکه یک نفر از آنها لباس نظامی به تن داشته، تحت عنوان مأمور مبارزه با موادمخدر اقدام به بازرسی بدنی افراد پیاده یا بازرسی خودرو مالباختگان کرده و پس از سرقت وجوه نقد و دیگر اموال باارزش از محل متواری شده اند.

یکی از این مالباختگان در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: به صورت پیاده در منطقه کهریزک – مجید آباد در حال تردد بودم که یک دستگاه پراید سفیدرنگ با دو نفر سرنشین که یکی از آنها لباس نظامی داشت مرا متوقف کردند و تحت عنوان مأمور مبارزه با موادمخدر، شخص دارای لباس نظامی اقدام به بازرسی بدنی بنده کرده و کلیه مدارک شناسایی، وجه نقد و ... را از من گرفتند و پس از سوار شدن مدارک شناسایی مرا تحویل داده و عنوان کردند که پول ها نیز در میان مدارک است اما زمانیکه مبلغ پول را شمارش کردم متوجه شدم که 700 هزار تومان آن سرقت شده است.







 

شناسایی دو برادر از طایفه فیوج:

با توجه به شیوه و شگرد سرقت ها که شباهت زیادی به سرقت های مجرمین طایفه فیوج داشت کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی با مراجعه به بانک اطلاعات مجرمین سابقه دار طایفه فیوج اقدام به شناسایی دو برادر بنام های هوشنگ 48 ساله و مرتضی 40 ساله کردند که بنا بر اظهارات مالباختگان این دو نفر اقدام به سرقت از آنها کرده بودند؛ بررسی سوابق مرتضی و هوشنگ نشان داد که آنها از سال 81 بارها به اتهام ارتکاب جرایم مختلف و به ویژه سرقت های تحت پوشش مأمور دستگیر و روانه زندان شده اند.

دستگیری دو متهم و کشف سلاح گرم:

با شناسایی هوشنگ و مرتضی به عنوان متهمان پرونده و با بهره گیری از اقدامات پلیسی، مخفیگاه آنها در شهرستان کرج – منطقه شاهین ویلا- شناسایی و طی دو عملیات جداگانه هر دو نفر آنها دستگیر شدند؛ در بازرسی از مخفیگاه متهمان علاوه بر کشف مقادیری وجوه نقد، طلا و جواهرات مسروقه ، یک قبضه اسلحه کمری به همراه چندین عدد فشنگ جنگی و همچنین چندین گذرنامه مجعول متعلق به متهمین کشف شد.

اعترافات متهمان:

مرتضی و هوشنگ پس از انتقال به اداره پنجم پلیس آگاهی و با وجود انکار اولیه در خصوص ارتکاب هرگونه سرقت در ادامه تحقیقات صراحتا به دهها فقره سرقت های تحت پوشش مأمور در مناطق مختلف شهر تهران به ویژه در محدوده غرب و جنوب غرب تهران اعتراف کردند ؛ آنها همچنین در اظهارات خود به دهها فقره کف زنی در محدوده مراکز تجاری و مالی بویژه در نزدیکی شعبات بانکی و صرافی ها اعتراف و عنوان کردند که پس از شناسایی افراد حامل پول و به بهانه خرد کردن دلار به پول رایج کشور ، اقدام به سرقت به شیوه کف زنی از این افراد کرده اند.

متهمین در خصوص چندین گذرنامه مجعول بدست آمده از مخفیگاه آنها نیز عنوان کردند که این گذرنامه ها به هویت افراد غیر ایرانی و از طریق یکی از همدستانشان در کشور ترکیه جعل و برایشان ارسال شده و آنها با استفاده از این گذرنامه ها به کشورهای مختلف مسافرت کرده و در این کشورها تحت عنوان توریست و گردشگر اقدام به سرقت به شیوه کف زنی کرده اند.

سرهنگ کارآگاه محمد اشراقی، معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به سوابق متهمین در ارتکاب جرایم مختلف، اعتراف صریح متهمین به دهها فقره سرقت به شیوه کف زنی و سرقت های تحت پوشش در مناطق مختلف شهر تهران و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و همچنین سایر شکات و مالباختگان احتمالی دستور انتشار بدون پوشش تصاویر هر دو متهم از سوی بازپرس محترم پرونده صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی هویت متهمین شدند دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه نمایند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها