امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129400
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تیم محققان دانشگاه آیووا برای بیماران مبتلا به آلزایمر فیلمی به مدت 20 دقیقه ...

به گزارش گروه دانستنی‌های پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تیم محققان دانشگاه آیووا برای بیماران مبتلا به آلزایمر فیلمی به مدت 20 دقیقه گذاشتند که محتوی این فیلم غمگین و خنده دار بود.

بیماران در حین نگاه کردن به فیلم احساساتی که از یک فرد سالم انتظار می‌رفت بروز دادند؛ آنها در مقابل سکانس‌هایی که موجب اندوه و خنده آنها می‌شد همان احساسات و واکنش‌هایی را داشتند که یک فرد سالم دارد.

پس از اتمام فیلم از شرکت کنندگان آزمون حافظه گرفته شد که نتایج آن منفی بود چون اطلاعات واقعی در مورد فیلم از بین رفته بود؛ با توجه به بیماری شرکت کنندگان، کارشناسان کاهش و افزایش غم، اندوه و شادی را که در بیماران باقیمانده بود مشاهده کردند.

این مشاهدات نشان داد بیماران با اینکه داستان فیلم را به خاطر نمی‌آوردند اما تأثیر عاطفی آن در بیماران مبتلا به آلزایمر حفظ شده است.

نویسندگان این مطالعه گفتند: پرستاران، وابستگان و سرپرستان این بیماران باید در نظر داشته باشند محرک‌های مثبت را ترویج دهند و رفتارهای منفی نداشته باشند زیرا رفتارهای عاطفی اعم از منفی و مثبت در این بیماران ماندگار است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها