امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129406
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید حسین هاشمی استاندار تهران در همایش بزرگ روز جهانی معلولان که با هدف تکریم توانمندی‌های معلولین شهر تهران و به ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سید حسین هاشمی استاندار تهران در همایش بزرگ روز جهانی معلولان که با هدف تکریم توانمندی‌های معلولین شهر تهران و به مناسبت فرا رسیدن 12 آذر روز جهانی معلولان در فرهنگسرای بهمن برگزار شد، اظهارداشت:باید توجه ویژه‌ای به معلولان شود و شرایط مناسبی برای آنها فراهم شود.

وی با اشاره به فعالیت سمن‌ها خاطرنشان کرد: استانداری تهران آمادگی هر نوع همکاری و تعامل را برای فعال‌تر شدن سمن‌ها در حوزه معلولان دارد.

هاشمی با بیان اینکه باید ساختمان‌های اداری برای تردد معلولان مناسب‌سازی شود، گفت: هم‌اکنون استانداری تهران این شرایط را برای حضور معلولان دارد به طوری که یک بالابر ویژه برای بردن معلولان به طبقات مختلف استانداری پیش‌بینی شده است.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه معلولان جزئی از این جامعه هستند، بیان داشت: دولت توجه ویژه‌ای را به این عزیزان دارد و در این زمینه برنامه‌هایی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی اضافه کرد: باید آنچه که در قانون جامع حقوق معلولان به تصویب رسیده است به طور کامل اجرایی شود که در این زمینه استانداری به تعهدات خود عمل خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به بکارگیری معلولان در فرصت‌های شغلی مختلف گفت: متاسفانه در سالهای گذشته به دلیل مشکلات اقتصادی تسهیلات کمتری برای اشتغال معلولان پیش‌بینی شده بود اما دولت یازدهم بنا دارد با مشارکت وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت توجه ویژه‌ای را به اشتغال معلولان داشته باشد.

وی با اشاره به همکاری استانداری با شورا و شهرداری گفت: در این زمینه اقداماتی در آینده نزدیک انجام خواهد گرفت.

استاندار تهران با اشاره به توجه ویژه رئیس جمهور به معلولان گفت: این حساسیت در بازدید‌های شخص رئیس جمهور از مراکز نگهداری معلولان و سالمندان مشهود است و در همین زمینه دستوراتی ابلاغ شده است.

به گزارش فارس، در همایش بزرگ روز جهانی معلولان حجت‌السلام امرودی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری ، ذاکری شهردار منطقه 13 ، اسدی شهردار منطقه 16 ، عظیمی شهردار منطقه 10 و همچنین زارع صفت مدیرعامل سازمان رفاه و خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری حضور داشتند.

در پایان این مراسم از شهرداران مناطق 13، 10 و 16 به دلیل اقدامات انجام شده در حوزه مناسب‌سازی تجلیل شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار