امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۶:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129414
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک منبع حقوقی مصری اعلام کرد که «حسنی مبارک» رئیس جمهور مخلوع مصر دست کم تا ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک منبع حقوقی مصری اعلام کرد که «حسنی مبارک» رئیس جمهور مخلوع مصر دست کم تا آگوست ۲۰۱۶ در زندان باقی می‌ماند.

پایگاه خبری «الیوم السابع»، به نقل از این منبع گزارش داد که حکم بازداشت مبارک برای اولین بار در ۱۳ آوریل ۲۰۱۱ در پرونده قتل معترضان صادر شد و ۱۵ آوریل ۲۰۱۳ حکم آزادی وی صادر شد.

از سوی دیگر در ۷ آوریل ۲۰۱۳ دستور بازداشت مبارک برای بررسی پرونده قصرهای ریاست جمهوری تا ۱۹ آگوست همان سال صادر شد که به این ترتیب مبارک حدود چهار ماه بازداشت شده بود.

وی افزود: در ۲۱ می ۲۰۱۴ حکم ۳ سال زندان مبارک در پرونده قصرهای ریاست جمهوری صادر شد که به این ترتیب مبارک از ۱۹ آگوست ۲۰۱۳ تا ۲۹ نوامبر ۲۰۱۴ حدود ۱۰ ماه از مدت سه سال حبس خودرا سپری کرده است که در آگوست ۲۰۱۶ به پایان خواهد رسید.

وکیل مبارک نیز اعلام کرد که بعد از به پایان رسیدن دوره محکومیت مبارک در پرونده قصرهای ریاست جمهوری، وی آزاد خواهد شد.

روز شنبه (امروز) جلسه نهایی محاکمه و اعلام حکم رئیس‌جمهور مخلوع مصر در پرونده معروف به پرونده قرن برگزار شد و مبارک، پسرانش، وزیر کشور وقت و معاونانش از همه اتهامات این پرونده تبرئه شدند.

بعد از صدور این حکم خانواده‌های قربانیان اعتراضات ۲۵ ژانویه با حرکت به سوی میادین اصلی قاهره، اعتراض خود را به صدور اینحکم اعلام کردند.

انتهای پیام/ب

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها