امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129418
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; مراسم گرامیداشت «روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین» امروز (شنبه) با همکاری ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; مراسم گرامیداشت «روز جهانی همبستگی با مردم فلسطین» امروز (شنبه) با همکاری سفارت فلسطین و نمایندگی سازمان ملل در تهران و با حضور سفرای خارجی و نهادها و تشکل‌های فعال در دفاع از حقوق ملت فلسطین، در دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه برگزار شد.

مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان که ریاست این همایش را بر عهده داشت مسأله فلسطین را مهمترین معضل حل نشده بین‌المللی طی 6 دهه گذشته خواند و گفت: این معضل به دلیل رویکردهای مبتنی بر استانداردهای دوگانه جامعه جهانی نسبت به حقوق مشروع و مسلم ملت فلسطین و مشروعیت بخشی به اشغالگری و تداوم نقض فاحش قواعد شناخته شده حقوق بین‌الملل و اصول و مبانی حقوق بشر از سوی رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان بی‌پناه، همچنان حل نشده باقی مانده است.

وی افزود: سیاست‌های نژادپرستانه رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان و ترویج گفتمان افراط گرایی دینی از جانب این رژیم، از مصادیق تحمیل ناامنی به منطقه و جهان است. اتفاقات اخیر در قدس و تداوم اقدامات تحریک آمیز رژیم صهیونیستی در یهودی سازی قدس و تلاش‌های هدفمند برای تغییر هویت تاریخی و تمدنی این شهر از جمله هتک حرمت مسجد الاقصی و طراحی کوچ اجباری ساکنان غیر یهودی آن، قطعاً نتایج ویرانگری برای صلح و امنیت جهانی به بار خواهد آورد.

سرمدی مصوبه کابینه رژیم صهیونیستی در شناسایی سرزمین‌های اشغالی به عنوان دولت یهودی را متضمن نقض آشکار حقوق مردم فلسطین به عنوان صاحبان تاریخی این سرزمین برشمرد و ضمن اشاره به لزوم همبستگی با ملت مظلوم فلسطین و استیفای حقوق کامل آن‌ها، این اقدام رژیم اسرائیل را در تناقض بنیادین با ادعای دروغین دموکراتیک بودن آن دانست.

صلاح زواوی، سفیر دولت فلسطین در ایران، دیگر سخنران این همایش بود که ضمن تشکر از جمهوری اسلامی ایران به خاطر ایستادگی دائمی در کنار ملت فلسطین، جنایات رژیم صهیونیستی به ویژه طی جنگ اخیر در غزه را محکوم کرد.

در این همایش که با حضور بیش از 40 سفیر و نماینده سیاسی کشورهای خارجی در تهران برگزار شد، سفیر فلسطین با اشاره به کشته شدن بیش از 2 هزار فلسطینی، یتیم شدن بیش از هزار و پانصد کودک، مجروحیت بیش از 11 هزار نفر و بی خانمان شدن نزدیک به نیم میلیون فلسطینی ساکن غزه در جنگ اخیر و ویران شدن زیر ساخت­‌ها در این بخش از فلسطین، این حقایق را تنها گوشه‌ای از رنج‌هایی دانست که ملت فلسطین از تجاوزگری رژیم صهیونیستی متحمل می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها