امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۰۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129419
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منابع دیپلماتیک عربی مدعی شدند که اگرچه مذاکرات هسته‌ای اخیر در وین تمدید شد اما ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، منابع دیپلماتیک عربی مدعی شدند که اگرچه مذاکرات هسته‌ای اخیر در وین تمدید شد اما ایران و آمریکا به توافقاتی رسیدند که کشورهای حاشیه خلیج فارس را غافلگیر خواهد کرد.

پایگاه خبری «لبنان 24» به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش داد که این توافقات انجام شده به آسانی علنی نمی‌شود اما مشخص است که توافقاتی حاصل شد.

منابع رسانه‌ای رژیم صهیونیستی نیز ضمن اعلام این خبر گزارش دادند که این آمریکا است که در مواضع خود در قبال برنامه‌ای هسته تهران تغییر کرده نه ایران.

دور نهایی مذاکراتی بین ایران و شش قدرت جهانی 3 آذر پایان یافت.وزرای خارجی که طی روزهای اخیر در وین گرد هم آمده بودند در نهایت تصمیم گرفتند با توجه به آنچه «پیشرفت در مذاکرات» خوانده می‌شود گفتگوهای هسته‌ای را برای چندین ماه دیگر تمدید کنند تا امیدها برای دستیابی به توافقی جامع زنده باقی بماند.

دیپلمات‌ها می‌گویند که بر اساس این توافق موقت جدید طرفین باید چارچوب کلی توافق را تا 10 اسفند ماه سال جاری (1 مارس 2015) و توافق نهایی را تا 10 تیر سال آتی شمسی (1 جولای 2015) منعقد کنند. در این بین ماهیانه 700 میلیون دلار از دارایی‌های مسدود شده ایران نیز آزاد خواهد شد.

انتهای پیام/ح

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها