امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129422
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بیش از 480 هزار تن از مردم اوکراین در پی آغاز ناآرامی‌ها از اوایل آوریل گذشته ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; بیش از 480 هزار تن از مردم اوکراین در پی آغاز ناآرامی‌ها از اوایل آوریل گذشته وارد روسیه شده& zwnj;اند و بیش از 240 هزار نفر هم توانسته‌اند از این کشور گواهی مهاجرت موقت دریافت کنند.

خبرگزاری «تاس» روز شنبه در این مورد به نقل از «یکاترینا یگوروا» معاون اول رئیس سرویس مهاجرت فدرال روسیه نوشت که در صد و پنجمین نشست سالانه شورای سازمان جهانی مهاجرت (IOM)، روسیه مواضعی را اتخاذ کرد که از جهت جهت‌گیری لیبرال بی‌سابقه‌‌ است.

بر این اساس، مهلت اقامت افرادی که نتوانستند محلی را بیابند، تمدید شده است تا این افراد بتوانند به صورت موقت اجازه اقامت و کار بگیرند و علاوه بر این بتوانند پناهندگی موقت دریافت کنند. از این اقدام با عنوان کوتاه‌ترین راه برای دریافت تابعیت روسی یاد شده است.

در پی تنش میان روسیه و غرب که سر آغاز آن سقوط دو مرکزی تحت فشار معترضان مورد حمایت غرب و به تبع آن ناآرامی‌ها در شرق اوکراین بود، علاوه بر اینکه بیش از 3600 تن در این درگیری‌ها کشته و هزاران نفر هم زخمی شده‌اند، عده قابل توجهی از ساکنین مناطق درگیر هم ناچار به ترک محل زندگی خود شدند.

انتهای‌پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها