امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۲:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129424
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سفیر پیشین پاریس در ایران گفت «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه پیشنهاد ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سفیر پیشین پاریس در ایران گفت «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه پیشنهاد تمدید هفت ماهه مذاکرات هسته‌ای را داده است.

«فرانسوا نیکولو» سفیر فرانسه در تهران طی سال‌های 2001 تا 2005، در توئیتر خود نوشت: «ظاهرا این لوران فابیوس بود که پیشنهاد تمدید هفت ماهه مذاکرات هسته‌ای ایران را داد».

نیکولو که از سال 1964 تا 2005 در وزارت خارجه فرانسه سمتهای دیپلماتیک زیادی داشته و به عنوان سفیر فرانسه در شیلی، آلمان، مجارستان و ایران کار کرده چند سالی است که روی مسائل ایران متمرکز شده و در این باره کارهای تحقیقاتی زیادی هم انجام داده است.

این اظهارات دیپلمات سابق فرانسوی در حالی مطرح شده که دو طرف به دنبال مذاکرات فشرده در وین نتوانستند به توافق نهایی و جامع هسته‌ای دست یابند و این کار را به مدت هفت ماه دیگر تمدید کردند. بر اساس برنامه اقدام مشترک که سال گذشته در شهر ژنو سوئیس میان ایران و گروه موسوم به 1+5 به دست آمد، طرفین باید نهایت تا سوم آذر به توافق می‌رسیدند.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها