امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۸:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129430
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت» با صدور بیانیه‌ای پس از تبرئه حسنی مبارک و فرزندان و ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «ائتلاف ملی حمایت از مشروعیت» با صدور بیانیه‌ای پس از تبرئه حسنی مبارک و فرزندان و همکاران وی از همه اتهامات مربوط به فساد و قتل تظاهرات‌کنندگان مصری در جریان انقلاب 2011 اعلام کرد که احکام قضایی امروز توطئه‌ای علیه انقلاب ژانویه 2011 است.

این ائتلاف مصری ضمن محکومیت حکم بی‌گناهی حسنی مبارک و همکاران وی اعلام کرد که نشست فوری فوق‌العاده‌ای با احزاب انقلابی فعال جهت بررسی ای موضوع برگزار خواهد شد.

جنبش مصری « 6 آوریل» نیز حکم برائت دیکتاتور مخلوع دو فرزند و وزیر کشور دولت وی را محکوم و اعلام کرد که «امروز روز ننگی است که از حافظه تاریخ پاک نخواهد شد و صدور چنین حکمی به معنای بازگشت به قبل از انقلاب 2011 است».

در همین ارتباط، «رینا نیتیس» روزنامه‌نگار هلندی نیز ضمن ناعادلانه خواندن احکام قضایی مصر تاکید کرد: « هنگامی که از مصر سخن می‌گوئیم، نمی‎دانیم که چگونه کلماتی مانند دادگاه و قضات را به کار ببریم!».

بسیاری از کاربران مصری توئیتر و فیسبوک نیز با انتشار مطالبی علیه تبرئه حسنی مبارک، احکام قضایی صادره را به شدت محکوم کردند.

دادستانی مصر نیز به صدور حکم بی گناهی «حسنی مبارک» رئیس جمهور مخلوع مصر، «علاء و جمال مبارک» پسران مبارک، «حبیب العدالی» نخست وزیر وقت و معاونانش در پرونده موسوم به پرونده قرن، اعتراض کرد.

شبکه خبری «الجزیره»، گزارش داد در صورتی که دادستانی مصر این حکم را تأیید نکند بررسی پرونده به دادگاه تجدید نظر سپرده خواهد شد.

روز شبنه جلسه نهایی محاکمه و اعلام حکم رئیس‌جمهور مخلوع مصر در پرونده معروف به پرونده قرن برگزار شد و مبارک، پسرانش، وزیر کشور وقت و معاونانش از همه اتهامات این پرونده تبرئه شدند. حکمی که در دادگاه تجدید نظر ارائه خواهد کرد غیر قابل تغییر خواهد بود.

انتهای پیام/ح

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها