امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129451
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از یوم السابع، حزب آزادی و عدالت که شاخه سیاسی اخوان المسلمین مصر است، با صدور

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از یوم السابع، حزب آزادی و عدالت که شاخه سیاسی اخوان المسلمین مصر است، با صدور بیانیه‌ای حکم دادگاه قاهره در بی‌گناه شناختن حسنی مبارک رئیس جمهور برکنار شده مصر را محکوم کرد.

در این بیانیه اخوان از تمام گروه‌های انقلابی در مصر خواسته با کنار گذاشتن اختلافات با یکدیگر متحد شوند و حرکت انقلابی خود را ادامه دهند و با تشکیل صفی متحد به جلو حرکت کنند.

روز شبنه جلسه نهایی محاکمه و اعلام حکم رئیس‌جمهور مخلوع مصر در پرونده معروف به پرونده قرن برگزار شد و مبارک، پسرانش، وزیر کشور وقت و معاونانش از همه اتهامات این پرونده تبرئه شدند. حکمی که در دادگاه تجدید نظر ارائه خواهد کرد غیر قابل تغییر خواهد بود.

درپی این حکم هزاران نفر از در مناطق مختلف مصر از جمله قاهره دست به تظاهرات زدند که این تظاهرات با دخالت نیرهای امنیتی به خشونت کشیده شد که بنابر اعلام مقامات رسمی دستکم یک نفر در این اعتراضات کشته و 9 تن نیز زخمی شدند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار