امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۹:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129453
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ادامه گفت‌وگو با شرکت‌کنندگان مسابقات قرآن استان تهران دقایقی ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ادامه گفت‌وگو با شرکت‌کنندگان مسابقات قرآن استان تهران دقایقی را با & laquo;علی قلعه‌نویان» حافظ کل قرآن کریم به گفت‌وگو نشستیم.

سطح بالای شرکت‌کنندگان تهرانی مسابقات این استان را متمایز کره است

قلعه‌نویان با اشاره به سطح فنی بالای شرکت‌کنندگان مسابقات قرآن استان تهران گفت: مسابقات قرآن استان تهران به دلیل حضور تعدادی از برترین حافظان قرآن کشور در این استان، سطح بسیار بالایی دارد و رقابت شرکت‌کنندگان بسیار نزدیک است، همین امر باعث شده تا مسابقات تهران از سایر استان‌ها متمایز باشد.

وی درخصوص توانایی بالای حافظان استان تهران و سطح مسابقاتش گفت: مسابقات قرآن استان تهران از سایر مسابقات استانی بالاتر است اما اینکه بگوییم سطح این مسابقات از مسابقات کشوری بالاتر است به هیچ‌وجه صحیح نیست و نمی‌توان مسابقات تهران را با مسابقات کشوری قیاس کرد. در خوشبینانه‌ترین حالت می‌توان گفت؛ اگر نمره مسابقات کشوری 100 است نمره مسابقات تهران 80 است.

سهمیه تهران متناسب با جمعیتش نیست

این حافظ قرآن کریم سهمیه مسابقات تهران را در قیاس با مسابقات سایر استان‌ها کم دانست و گفت: استان تهران نسبت به بسیاری از استان‌ها جمعیت چند برابری دارد و تعداد حافظان قرآن این استان هم در قیاس با سایر استان‌ها بسیار بیشتر است، اما متأسفانه سهمیه این استان در مسابقات کشوری متناسب با جمعیت و تعداد نخبگان قرآنی آن نیست و باید مسئولان برای این امر چاره‌ای کنند.

قلعه‌نویان با اشاره به اینکه احراز صلاحیت یک نفر نباید باعث حذف فرد دیگر شود، گفت: روند برگزاری مسابقات به‌گونه‌ای است که باید تعدادی انتخاب و تعدادی زیادی حذف شوند در حالی که سطح توانایی اغلب شرکت‌کنندگان برابر است و ممکن است به خاطر یک اتفاق، امتیاز کمتری کسب کنند. باید روند مسابقات به نحوی باشد که طی آن یک حد نصابی برای شرکت‌کنندگان تعیین شود تا هر کس به این حد نصاب رسید اول، هر کس به نصاب پایین‌تر رسید دوم و حتی اگر کسی به نصاب لازم نرسید، هیچ کس اول یا دوم یا سوم نشود. این اتفاق در المپیاد‌های علمی هم می‌افتد و نفرات برتر به این صورت گزینش می‌شوند.

برگزاری مسابقات در جوار آستان حضرت عبدالعظیم(ع) در آرامش شرکت‌کنندگان مؤثر بود

وی با اشاره به محل برگزاری مسابقات استان تهران گفت: این مسابقات دو سال گذشته در نقطه دوری برگزار می‌شد، اما امسال برگزار‌کنندگان مسابقات را در جوار آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار کردند که این امر در آرامش روح و کاهش اضطراب بسیار مؤثر بود و باید از مسئولان تشکر کرد.

انتهای پیام/م.خ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها