امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۲:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129454
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
علیرضا قوجه زاده وکیل خانواده زنده یاد بهروز ثروتیان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون انتشار آثار ...

علیرضا قوجه زاده وکیل خانواده زنده یاد بهروز ثروتیان در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون انتشار آثار منتشر نشده این استاد ادبیات اظهار داشت: «جادو سخن جهان نظامی» یکی از آثار مرحوم ثروتیان است که بزودی از سوی انتشارات معین منتشر خواهد شد.

وی گفت: کتاب «اشارات عارفانه به رموز آیات و اخبار در نوبت سوم تفسیر کشف‌الاسرار و عده الابرار» رشیدالدین میبدی و کتابی دیگر با عنوان «تأثیرپذیری نیر تبریزی از غزلیات سعدی و حافظ» اثر زنده‌یاد ثروتیان به زودی از سوی شرکت چاپ و نشر بین‌الملل منتشر خواهد شد که احتمالا این دو اثر تا پایان سال 93 چاپ می شود.

قوجه زاده با اعلام اینکه نقد و بررسی کتاب المعجم شمس‌الدین محمدبن قیس رازی از سوی نشر مهتاب تا پایان سال به قلم مرحوم ثروتیان روانه بازار کتاب خواهد شد، افزود: تمام تلاش این است تا این اثر ارزشمند به نمایشگاه بیست و هشتم کتاب تهران برسد.

بهروز ثروتیان متولد 1316 در میاندوآب، نظامی‌شناس، پژوهشگر و فارغ‌التحصیل مقطع دکترای رشته ادبیات از دانشگاه تهران بود. از آثار ثروتیان می‌توان به «تصحیح و شرح آثار نظامی» (6 جلد)، «تصحیح دیوان حافظ»، «شرح دیوان حافظ» (چهار هزار صفحه در چهار جلد)، «فرهنگ اطلاعات نفایس‌الفنون»، «تصحیح جاودان خرد»، «پیر طریقت گفت»، «بیان در شعر فارسی»، «روایات گهربار»، «طنز و رمز در الهی‌نامه»، «بازنویسی آثار نظامی برای جوانان» (6 جلد) و «رویای عشق در مثنوی گل و نوروز» اشاره کرد. وی در سال 1390 درگذشت.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها