امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129467
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 88
مرتضی قاضی، نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره کتاب «عملیات فریب»، بیان داشت: ...

مرتضی قاضی، نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره کتاب «عملیات فریب»، بیان داشت: این کتاب درباره قصه یک دفترچه خاطرات رزمنده‌ای است که چند ماه بعد از نوشتن آن در عملیات کربلای 5 به درجه شهادت نائل می‌‌‌آید.

وی اضافه کرد: شهید «اسدالله قاضی» چند ماه قبل  از شهادت در خرداد سال 65 درباره عملیات والفجر 8 خاطرات خودش را در 120 برگ نوشته است که این دفترچه چند سالی در دست یکی از اقوام به صورت امانت بود که بنده آن را سال 84 تحویل گرفته و مورد مطالعه قرار دادم.

قاضی ادامه داد: از 10 سال پیش کار تحقیق را مبتنی بر خود دفترچه آغاز کردم و با اقوام و همرزمان شهید درباره برخی از خاطراتی که در دفترچه خاطرات به ثبت رسیده بود، صحبت کردم، همچنین در پایان دفترچه لیستی از اسامی دسته‌ای که برادرم در آن حضور داشت ، بود که طبق آن لیست بعضی از دوستان را پیدا و درباره شهید و خاطرات عملیات‌ آنها به گفت‌وگو نشستم.

وی افزود: در واقع کتاب «عملیات فریب»، ماجرای یک عملیات ایذایی است که همزمان در عملیات والفجر 8 اتفاق افتاده است، به گونه‌ای که این کتاب دارای سه محور است که محور اصلی دفترچه خاطرات شهید قاضی بوده که مخاطب با آن همراه می‌شود و دوم خود نویسنده است که با قصه پیش می‌رود و سوم، قصه خودم درباره پیدا کردن دفترچه و افراد مرتبط  با آن دفترچه است.

به گفته قاضی، کتاب «عملیات فریب» در آینده نزدیک از سوی نشر «روایت فتح» منتشر خواهد شد.

بر اساس این گزارش، «مرتضی قاضی» متولد 1359 در چالوس و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ریاضی کاربردی و کارشناسی ارشد در رشته علوم اقتصادی است که تاکنون 3 کتاب نظیر «اسارت در هور» از مجموعه کتاب‌های «روایت نزدیک» انتشارات روایت فتح، کتاب «یادگاران احمدی روشن» و «اولین روزهای مقاومت» را منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

گفتنی است، شهید «اسدالله قاضی» متولد 1346 است که در سن 19 سالگی در عملیات کربلای 5 به درجه رفیع شهادت نائل می‌آیند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها