امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 15
۲۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129486
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامعلی حدادعادل در دیدار با استادان و فارسی آموزان دانشگاه قازان روسیه که برای دوره دانش افزایی زبان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، غلامعلی حدادعادل در دیدار با استادان و فارسی آموزان دانشگاه قازان روسیه که برای دوره دانش افزایی زبان فارسی به ایران سفر کرده‌اند که با حضور معاونان بنیاد سعدی برگزار شد، اظهار کرد: حضور در دوره دانش افزایی بنیاد سعدی مقدمه‌ای برای آشنایی بیشتر با زبان فارسی و کشور ایران را برای شما فراهم کرده است و امیدواریم در برگشت به وطن زبان فارسی را به هموطنان خود بیاموزید. ما آمادگی داریم تا به معلمان زبان فارسی و فارسی آموزان در هرجای دنیا کمک کنیم و خدمات آموزشی ارائه دهیم.

 

*آیا شما ایرانیان را برای صلح جهانی خطرناک دریافتید؟

وی با بیان اینکه مایلیم از اخبار و کارهای شما برای آموزش زبان فارسی در کشورتان بیشتر مطلع شویم، گفت: در فضای مجازی شبکه اجتماعی با نام «انجمن مجازی فارسی آموزان جهان» که می‌توانید عضو این شبکه شده و با سایر فارسی آموزان و استان زبان فارسی در سراسر جهان ارتباط داشته باشید.

وی با اشاره به دیدارش ازجمهوری تاتارستان و شهر قازان در دورانی که ریاست مجلس را برعهده داشت، گفت: شما عنوان می‌کنید که مردم ایران مهربان هستند ولی آمریکایی‌ها مردم ایران را یک خطر بزرگ برای جهان می‌دانند، آیا احساس شما هم اینگونه است و مردم ایران را برای صلح جهانی خطرناک محسوب می‌کنید؟ ما حرف‌های آمریکایی‌ها را درباره روسیه و تاتارستان قبول نمی‌کنیم شما هم حتما حرف‌های آمریکا درباره ایران را قبول نمی‌کنید.

 

*اگر دنباله‌روی نکردن از آمریکا گناه است، ما این گناه را قبول داریم

رئیس بنیاد سعدی افزود: از روزی که ما با انقلاب اسلامی اعلام کردیم که دنباله رو آمریکا نباشیم خطرناک شدیم، اگر این کار گناه باشد، ما این گناه را قبول داریم.

وی خاطرنشان کرد: اسلام وقتی به ایران رسید با زبان فارسی به شرق توسعه یافت و تا هند و چین و تاتارستان با زبان فارسی رفت. حتی نام بسیاری از شهرها به زبان فارسی است و حتی شهر «آستانه» که اسم پایتخت جدید قزاقستان است، یک نام فارسی است.

در این دیدار خانم دکتر آئیدا فتاح اوا ریناسونا،که مدرس زبان‌های شرق در دانشگاه فدرال قازان است، ضمن ابراز خرسندی از دوره دانش افزایی که به مدت 2 هفته از سوی بنیاد سعدی برگزار شده، گفت: کار بزرگی انجام می‌دهید چرا که در این مدت برنامه‌های بسیار مفیدی به همراه کلاس و دیدن از امکان تاریخی تهران و شهرهای اصفهان و شیراز برای ما ترتیب دادید.

وی افزود: از استادان زبان فارسی به خاطر مهارت‌هایی که در آموزش زبان فارسی داشتند بسیار تشکر می‌کنیم و از این روش‌ها در کلاس‌های خودمان استفاده خواهیم کرد.

همچنین آزاد آخونوف مارسویچ ، استاد تاریخ کشورهای خاورمیانه و روابط بین‌الملل نیز در این دیدار با اشاره به رابطه ایران و منطقه و همچنین قدرت زیادی که ایران دارد، گفت: از زمانی که اجداد ما اسلام را پذیرفتند یادگیری زبان فارسی در منطقه ما شروع شد و ادبیات تاتار در قرون وسطی تاثیر زیادی از ادبیات فارسی گرفته است.

وی خاطر نشان کرد که 30 درصد از لغات فارسی از زمان گذشته وجود دارد البته بعد از انقلاب روسیه کتاب‌های فارسی و عربی را از بین بردند اما در ابتدا آموزش زبان فارسی در قازان منظم نبود اما اکنون وضعیت خیلی بهتر شده است.

به دعوت بنیاد سعدی، چند تن از اساتید دانشگاه فدرال قازان روسیه، به کشور ایران سفر و در کلاس‌های آموزشی بنیاد سعدی شرکت کرده‌اند. این دوره دانش افزایی، از یکشنبه 25 آبان آغاز شده و تا 9 آذر ادامه خواهد داشت. براساس برنامه ریزی صورت گرفته، این گروه صبح تا ظهر در کلاس‌های آموزشی شرکت کرده و عصرها بازیدها و ملاقات‌های فرهنگی خواهند داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها