امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۷:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129490
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،جوادجمیری دبیر ستاد کنگره سراسری 2000 شهید هنرمند، گفت:کنگره شهدای تئاتر به منظور تبیین و ترویج فرهنگ ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،جوادجمیری دبیر ستاد کنگره سراسری 2000 شهید هنرمند، گفت:کنگره شهدای تئاتر به منظور تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و معرفی الگوی هنرمند شهید تئاتر به جامعه هنری بویژه جامعه تئاتر کشور طراحی شده است.

وی با بیان اینکه کنگره شهدای هنرمند به منظور معرفی الگوهای هنرمندان متخصص در رشته های مختلف برگزار می شود، افزود: اولین کنگره ما کنگره شهدای هنرمند عکاس بود که در استان یزد برگزار شد و بسیار هم مورد استقبال قرار گرفت. دومین کنگره، کنگره 450 شهید تئاتر با نام«ملکوتیان صحنه» است که 12 آذرماه در استان اردبیل برگزار می شود .البته به جز این دو کنگره ، کنگره های دیگری همچون خوشنویسی،فیلم، هنرهای تجسمی،موسیقی، ادبیات داستانی و شعر را هم در استان های دیگر برگزار خواهیم کرد.

جمیری با بیان اینکه هر کدام از این 8 کنگره به میزبانی یک استان برگزار می شود، گفت: فعلا برگزاری کنگره خوشنویسی در قزوین و کنگره فیلم در تهران قطعی شده و برای برگزاری کنگره های دیگر هم در حال رایزنی هستیم.

وی در ادامه بیان کرد: برای برانگیختن جامعه هنری کشور به ویژه جامعه تئاتر، در این کنگره برنامه های مختلفی تدارک دیده شده است. این برنامه ها  با حضور 40 هنرمند تئاتر کشور و حدود 40 نفر از خانواده شهدای تئاتر در استان اردبیل برگزار خواهد شد ضمن اینکه بطور متوسط از هر استان یک خانواده شهید تئاتر در این کنگره حضور خواهد داشت.

دبیر ستاد کنگره سراسری 2000 شهیدهنرمند، خاطرنشان کرد: صبح روز 12 آذرماه در سالن فدک اردبیل، کنگره"ملکوتیان صحنه" آغاز به کار خواهد کرد.مراسم افتتاحیه با حضور خانواده شهدا و هنرمندان تئاتر در گلزار شهدای اردبیل برگزار خواهد شد ضمن اینکه برنامه های جنبی شامل برگزاری کارگاههای تخصصی تئاتر انقلاب و دفاع مقدس با حضور هنرمندان تئاتر استان و اساتید مدعو برگزار می‌شود.

رونمایی از تمبر ویژه کنگره شهدای تئاتر و یک قطعه موسیقیایی از دیگر برنامه های این کنگره خواهد بود.

جمیری ادامه داد: دیدار از خانواده شهدا در اردبیل و همچنین دیدار خانواده شهدا تئاتر با امام جمعه و نماینده ولی فقیه اردبیل از جمله برنامه های دیگرما در این کنگره است.

کنگره 450 شهید هنرمند تئاتر کشور با عنوان "ملکوتیان صحنه" چهارشنبه 12 آذر ماه سال جاری به دبیری حسین مسافر آستانه در اردبیل برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها