امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۰:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129498
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اصل این کتاب به زبان فارسی و توسط انجمن فلسفه و حکمت تهران و با مقدمه غلامرضا اعوانی چاپ شده بود که ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اصل این کتاب به زبان فارسی و توسط انجمن فلسفه و حکمت تهران و با مقدمه غلامرضا اعوانی چاپ شده بود که ترجمه آن به زبان ایتالیائی از سال گذشته در دستور کار رایزنی فرهنگی ایران قرار گرفت..

مترجم این کتاب ،علیرضا جلالی و خانم مونا رضوان و ویراستار آن ایمان منسوب بصیری است. این کتاب با تیراژ یک هزار نسخه توسط انتشارات عرفان و با قیمت پشت جلد 50/17 یورو در ماه نوامبر سال 2014 چاپ و توزیع شد.

تلاش مرحوم علامه طباطبائی به عنوان اندیشمند اسلامی از حیث احیاء فلسفه و تفسیر شیعی واجد اهمیت فراون بود که به تدوین مباحث بنیادین معرفت شناسی شیعی انجامید. علامه طباطبائی با تألیف کتب متعدد و تربیت شاگردان برجسته در حوزه‌های فلسفی- فقهی به گسترش گفتمان مکتب تشیع با مکاتب دیگر و معرفی آموزه‌های تشیع در مغرب زمین یاری کرده است.

 

یکی از پر ثمرترین نمونه‌های این گفتمان فرهنگی، آشنایی پروفسور هانری کربن(1978-1903)؛ مستشرق شهیر فرانسوی با علامه طباطبائی بوده است که عمدتاً از طریق مکاتبه و پرسش و پاسخ صورت پذیرفته است. در جریان این مکاتبات و پاسخگویی علامه طباطبایی به پرسش‌های پروفسور کربن در خصوص مکتب تشیع ، علامه طباطبائی پرده از رمز و راز برخی از مفاهیم شیعی برمی دارد و داستان شکل گیری تشیع و مرجعیت شیعه و بنیاد یافتن علوم شیعی توسط ایشان را که خود با پشت سر گذاشتن موانع تاریخی بر سر راه آن تحقق یافته است، برای پروفسور کربن روایت نموده و به اتهاماتی که علیه تشیع وجود دارد به شیوه عقلانی؛ پاسح گفته که حاصل این مکاتبات کتابی بوده است که هم اینک به زبان ایتالیائی ترجمه شده و در روز 13 دسامبر در رم رونمائی خواهد شد.

انتظار می‌رود که این کتاب مورد توجه علاقمندان به مباحث اسلامی و فلسفی بالاخص در دپارتمان‌های اسلام شناسی در ایتالیا قرار بگیرد.

از علامه طباطبایی پیش از این کتاب «شیعه در اسلام» در سال 1989 به زبان ایتالیائی ترجمه شده بود، و اینک؛ نظر به اهمیت این مکاتبات در جهت گسترش منابع شیعه شناسی برای مخاطبین ایتالیایی زبان، این مکاتبات نیز به زبان ایتالیایی ترجمه شده و در اختیار علاقه مندان به مباحث شیعه شناسی در ایتالیا قرار گرفته است.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها