امروز : دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 24
۱۳:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 129499
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرگزارس فارس، مستند علمی «اقیانوس ناآرام» با موضوع بررسی، تجزیه و تحلیل تخصصی توفان‌های مناطق مختلف کره زمین به زودی از شبکه خبر پخش ...

به گزارش خبرگزارس فارس، مستند علمی «اقیانوس ناآرام» با موضوع بررسی، تجزیه و تحلیل تخصصی توفان‌های مناطق مختلف کره زمین به زودی از شبکه خبر پخش می‌شود.

بنابر اعلام روابط عمومی شبکه خبر، نوآوری و ساخت برنامه‌های غیر کلیشه‌ای و کاربردی از اهداف مهم در برنامه‌سازی گروه‌های مختلف این شبکه بین‌المللی است در همین راستا مستند علمی «اقیانوس ناآرام» با موضوع تجزیه و تحلیل تخصصی توفان‌های مناطق مختلف کره زمین به زودی از این شبکه خبری بر روی آنتن می‌رود.

کوروش محمدپور تهیه کننده این مستند گفت: موضوع این برنامه بررسی ساختار اصلی انواع توفان‌های مخرب کره زمین، مناطق مستعد وقوع توفان و سایر مسایل مربوط به توفان از زبان کسانی است که به چشم خود این توفان‌ها را دیده‌اند.

وی در ادامه بیان داشت: در بخش کارشناسی این برنامه، افرادی چون کاپیتان کشتی‌های اقیانوس پیما، مهندسین فنی کشتی، مدیران ژئوفیزیک دانشگاه تهران، خلبانان و اساتید دانشگاه هواشناسی حضور دارند.

محمدپور در خصوص محتوای این برنامه اظهار داشت: اغلب برنامه‌های علمی که از شبکه‌های مختلف پخش می‌شود به شکل ترجمه برنامه‌های خارجی است و به ندرت کارشناسی و تجزیه تحلیل موضوعات علمی در آن وجود دارد اما این مستند با بهره‌مندی از تخصص کارشناسان داخلی که غالبا در رده‌های یک علمی قرار دارند تولید و پخش می‌شود.

وی در پایان اظهاراتش درباره نامگذاری این برنامه گفت: اقیانوس آرام بر خلاف نامش توفان‌های متعددی را تجربه می‌کند که موجب ناآرامی‌های جوی با مقیاسی بزرگ در مناطق نزدیک و دور این گستره آبی می‌شود به همین دلیل این مستند «اقیانوس ناآرام» نام گرفته است.

مستند علمی «اقیانوس ناآرام» کاری از گروه مستند شبکه خبر به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی کوروش محمدپور است که در قسمت‌های 53 دقیقه‌ای تولید شده و به زودی از این شبکه خبری پخش می‌شود.

انتهای پیام/س

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار